تولد
ملاقات با پزشک
همه ما تا به حال برای درمان به پزشک مراجعه کرده ایم؛ اما ممکن است همیشه برای صحبت کردن درست عمل نکرده باشیم، به همین علت نتیجه درستی هم نمیگیریم.

در مورد این چیزها به پزشکتون دروغ نگید

بسیاری از ما در زندگی افراد صادقی هستیم اما زمانی که به پزشک مراجعه می کنیم، برای اینکه خودمان را توجیه کنیم و پزشک هم به ما سخت نگیرد، ترجیح می دهیم که در مورد بعضی از مسائل دروغ بگوییم و یا حقیقت را کتمان کنیم.

در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک مواردی را به شما معرفی می کنیم که بهتر است در مورد آن ها ریسک نکنید و به پزشک خود دروغ نگویید.

عادات مربوط به سیگار در گذشته و زمان حال

هر چقدر که سن بالاتر می رود، مهم تر است که به پزشک خود در مورد عادت سیگار توضیح دهید. سرطان ریه معمولاً در افراد سنین بالا که سیگاری هستند بیشتر اتفاق می افتد. پس بهتر است که عادات مربوط به سیگار کشیدن را در گذشته و زمان حال پنهان نکنید.

سیگار

سن

سن و سال چیزی نیست که بخواهید آن را از پزشک خود پنهان کرده یا در مورد آن دروغ بگویید. در غیر این صورت نمی توانید از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید.

سابقه بیماری در اعضای خانواده

باید مطمئن باشید که جزئیات سابقه بیماری در اعضای خانواده را بدانید و مشکلات ژنتیکی را به طور کامل به پزشک اطلاع رسانی کنید.

سابقه پزشکی و جراحی

سابقه پزشکی و جراحی شما چیزی نیست که بخواهید در موردش دروغ بگویید یا آن را فراموش کنید و به پزشک نگویید، زیرا در تشخیص و درمان بیماری های شما به شدت اهمیت دارد.

اتاق عمل

وزن

قطعاً شما نمی توانید در مورد وزنی که دارید به پزشک خود دروغ بگویید. بسیار مهم است که حقیقت را در مورد سایز بدن و وزن تان بگویید تا او بتواند متناسب با آن آنتی بیوتیک و دارو با دوز های مختلف تجویز کند.

رژیم غذایی

هنگامی که درمورد رژیم غذایی خود دروغ بگویید یعنی در تشخیص پزشک اختلال ایجاد کرده اید. پس باید دقیقاً بگویید که از چه رژیم غذایی استفاده می کنید.

علائم

باید علائم خود را زیر نظر داشته باشید و هیچ کدام را از قلم نیندازید. هر علامتی که در شما ظاهر می شود می تواند در تشخیص و درمان موثر باشد.

مصرف دارو ها

دارو هایی که مصرف می کنید حتما باید به اطلاع پزشک رسانده شود. در غیر این صورت ممکن است برای شما دارو هایی تجویز کند که با بعضی دیگر اختلال داشته باشند و باعث مشکلاتی در شما شود.

قرص خوردن

سلامت ذهن

هر گونه درد روحی و جسمی از سلامت ذهن شما نشأت می گیرد و نباید مشکلات ذهنی مثل افسردگی را از پزشک خود پنهان کنید. دقیقا همان گونه که مشکلات جسمی را به اطلاع می رسانیم، باید در این مورد هم با پزشک صحبت کنیم و صداقت داشته باشیم.

شدت درد

بعضی از افراد عادت دارند که درد خود را خیلی بزرگتر از آنچه که هست جلوه می دهند و بعضی دیگر برعکس. اما بهتر است که شدت درد را کاملا دقیق و صحیح به اطلاع پزشک برسانید.

عادات ورزشی

افرادی که به اندازه کافی ورزش نمی کنند، معمولا از اینکه حقیقت را به پزشک بگویند، خجالت می کشند اما بهتر است که شرمندگی را کنار بگذارید و رژیم غذایی و ورزش را به طور دقیق به پزشک اطلاع رسانی کنید.

ورزش کردن

مصرف مکمل ها

شاید فکر کنید که مصرف بعضی از مکمل ها از نظر پزشک مناسب نیست و در نتیجه ترجیح می دهید که آن را پنهان کنید اما بهتر است که تمام مکمل ها و ویتامین ها و دارو های گیاهی که استفاده می کنید را به پزشک بگویید.

تاریخ آخرین چکاپ

شاید بترسید به پزشک بگویید که اخیراً چکاپ انجام نداده اید و شما را سرزنش کند اما بهتر است که حقیقت را بگویید تا او بتواند تشخیص درستی داشته باشد.

تعداد دفعات استفاده از دستشویی

بعضی از افراد زیاد دستشویی می روند و از این که بخواهند آن را به پزشک بگویند خجالت می کشند اما شما باید تمام حقایق را بدون تغییر به پزشک اطلاع رسانی کنید.

مصرف دارو های تجویزی

حتما برایتان پیش آمده که به پزشک مراجعه می کنید و دارو هایی را می گیرید اما دفعه بعد به موقع آن ها را استفاده نمی کنید و هنگامی که مجددا به پزشک مراجعه می کنید تا وضعیت تان بررسی شود، خجالت می کشید که بگویید بعضی از دارو ها را به طور کامل استفاده نکرده اید یا جابجا خورده اید اما حتما حقیقت را بگویید تا او بتواند تجویز بهتری برای شما داشته باشد.

قرص ها

وضعیت مالی

بسیاری از افراد وضعیت مالی خوبی ندارند و شاید نتوانند دارو های تجویزی را تهیه کنند و در این مورد خجالت می کشند که با پزشک صحبت کنند اما بهتر است که با پزشک خود کاملاً صادق باشید.

وضعیت سفر کردن

این که شما اخیراً به کجا سفر کرده اید و چه مدت در آن جا بوده اید، می تواند تا حد زیادی وضعیت بیماری های شما را مشخص کند. پس بهتر است که ترس را کنار بگذارید و این مسئله را با پزشک در میان بگذارید.

آستانه درد

گاهی اوقات متخصصان در مورد آستانه درد و علائمی که دارند؛ دروغ می گویند و همین باعث می شود که پزشک تشخیص دقیق و مناسبی برای آن ها نداشته باشد.

استفاده از ضدآفتاب

شاید خجالت بکشید و به پزشک نگویید که از ضد آفتاب استفاده نمی کنید اما بهتر است که اکنون تمام این افکار را کنار بگذارید و صادقانه عادت استفاده از ضدآفتاب را به طور دقیق اطلاع رسانی کنید.

کرم ضد آفتاب

بارداری ها در گذشته

بعضی از خانم ها در مورد تعداد بارداری های خود دروغ می گویند و با پزشک صادق نیستند اما این که پزشکی بداند شما چند بار باردار شده اید، به شدت می تواند در نتیجه موثر واقع شود.

بهداشت دهانی

همه ما باید بهداشت دهان و دندان را به بهترین شکل تمام رعایت کنیم اما باید مراقب باشیم تا در این مورد کاملاً با پزشک خود صادق باشیم. حتی اگر از نخ دندان و مسواک استفاده نمی کنید هم حتماً این موضوع را مطرح کنید.

رابطه تان با غذا

اگر بیش از حد به بعضی از غذا ها علاقه مند هستید و نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید، تنها کسی که باید از این موضوع اطلاع داشته باشد و همه جزئیات را بداند، پزشک تان است.

قدرت حافظه

شاید قدرت حافظه شما کم شده است و در معرض بیماری های آلزایمر هستید اما خودتان به شدت مقاومت دارید که این مسئله را به پزشکی بگویید اما او تنها کسی است که باید میزان کاهش قدرت حافظه شما را دقیق بداند.

میزان آب مصرفی

علائم کم آبی بدن معمولا شامل پوست خشک، خستگی، سر گیجه، سردرد و مشکلات عضلانی است. شاید اگر شما به اندازه کافی آب بنوشید، بسیاری از مشکلاتتان برطرف شود. باید حتماً میزان آب مصرفی خود را به پزشک بگویید.

شنوایی

اگر گوش تان سنگین شده و شنوایی خیلی قوی ندارید، پزشک باید از این مسئله آگاهی داشته باشد تا بتواند تجویز درستی برای شما انجام دهد.

شنیدن

مشکلات بینایی

اگر مشکل بینایی دارید یا از عینکی که پزشک تجویز کرده به خوبی استفاده نمی کنید، تمام این موارد را باید به او اطلاع رسانی کنید، زیرا در صورت دادن اطلاعات اشتباه، وضعیت تان بدتر خواهد شد.

ترس از پزشک

بعضی از افراد بدون این که خودشان علت را بدانند، از مراجعه به پزشک می ترسند اما شما نباید در این باره واهمه داشته باشید و باید همه این حقیقت را به پزشک بگویید که شاید علت ریشه ای آن پیدا شود.

شغل

بعضی از مشاغل باعث آسیب به بدن افراد می شوند و شاید پزشک بتواند ریشه درمان شما را با توجه به دانستن شغل تان پیدا کند. پس از هر شغلی که دارید خجالت نکشید و صادقانه آن را به پزشک توضیح دهید.

در ملاقات با پزشک حتما این موارد را بگویید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی