محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

کد مطلب : 83365زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله به ایده های ناب اجرا نشده برای محوطه سازی باغ ویلای شما با کمترین هزینه میپردازیم.

جدیدترین مصالح محوطه سازی باغ

امروزه به دلیل گسترش ساختمان سازی ها، فضای سبز کمتری به چشم می خورد و محیطی سرسبز و شخصی، می تواند گوشه ای دنج به حساب بیاید. افرادی که خانه های ویلایی دارند و یا محیطی را برای ایجاد یک باغ دنج در اختیار دارند، می توانند با محوطه سازی باغ، فضایی مدرن و در عین حال سرسبز با سلیقه خودشان طراحی کنند. مصالح و وسایل مختلفی در محوطه سازی ویلا و باغ مورد استفاده قرار می گیرند که پیش از انجام عملیات، طراحی می شوند. برای این کار از انواع المان های طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. در این بخش به برخی از آن ها اشاره میکنیم.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یکی از مهم ترین و بهترین المان ها برای زیباسازی و محوطه سازی باغ و ویلا می باشد. چمن های مصنوعی مقاومت بسیار بالاتری دارند و رسیدگی کمتری نسبت به چمن طبیعی خواهند داشت. شما به راحتی با خرید چمن مصنوعی، می توانید باغ یا ویلای خود را به کلی تغییر دهید. چمن حجم زیادی را اشغال می کند و با نمای سبز و زیبایی که دارد، فضا را چشم نواز می کند و یکی از جلوه های بصری مهم در این زمینه محسوب می شود.
گل و گیاه و درخت:بسته به اندازه محیطی که می خواهید محوطه سازی باغ را در آن انجام دهید، می توانید از گل و گیاهان مختلفی در زمین و یا ستون ها و دیواره های آن استفاده کنید.
مبلمان:شما می توانید برای زیبایی و راحتی بیشتر، از انواع مبلمان کوچک و بزرگ و حتی نیمکت، در محوطه سازی ویلا و یا باغ مورد نظر، استفاده کنید و محیطی را برای استراحت طراحی نمایید.
آلاچیق:اگر محیطی که محوطه سازی باغ را در آن انجام می دهید، کمی بزرگ باشد، به راحتی می توانید در آن آلاچیقی دنج و زیبا طراحی کنید.
طراحی محوطه باغ

اصول محوطه سازی باغ

به طور کلی محوطه سازی یکی از شاخه های هنر معماری است که با عنوان معماری منظره هم شناخته می شود و در آن با رعایت اصول خاصی، برای چینش یک باغ و یا محیط شخصی با المان های مختلف، برنامه ریزی می کنند. طی محوطه سازی، محیطی طراحی می شود و بعد با در نظر گرفتن شرایط مختلف، جزئیات مانند چمن، گل و گیاهان، مبلمان، آلاچیق، آب نما و دیگر آپشن ها، به محیط اضافه شده و در نهایت اجرا می شوند. همه این کار ها طبق اصول خاصی در محوطه سازی باغ اجرا می شوند که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.
استفاده از سنگ و چوب:با استفاده از چمن مصنوعی تزئینی، سنگ ها و تکه چوب های زیبا که در اندازه های مختلفی تولید می شوند، محیط را زیبا تر کنید. برای مثال می توانید حاشیه باغ و یا راهی را با سنگ ها تزئین کنید و یا چوب ها را در موقعیت های مختلف به کار ببرید. اگر تراس رو به باغ دارید که میتوانید با چمن زیبایش کنید. قیمت چمن مصنوعی برای بالکن هم بسیار مناسب است.

تعادل و تقارن

از مهم ترین رکن های محوطه سازی ویلا و باغ، رعایت تعادل در به کار بردن وسایل و گزینه هایی است که استفاده می کنید. به طور مثال نباید از یک آپشن به مقداری استفاده کنید که خسته کننده شود. بر اساس سلیقه افراد، می توانید از چیدمان های متقارن و یا نا متقارن استفاده کنید. معمولاً در محیط های رسمی مانند تالار، از دکور های متقارن استفاده می شود و افراد در باغ ها و ویلاهای شخصی، به دکور نا متقارن تمایل دارند.

نقطه کانونی

نقطه کانونی به مکانی گفته می شود که در نگاه اول چشم با آن برخورد می کند و از زوایای مختلف محیط مشخص است. درواقع المان یا المان هایی که برای طراحی این نقطه در نظر می گیرید، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد زیرا اولین چیزی است که به چشم می آیند. البته برخی طراحی ها هستند که نقطه کانونی ندارند و یا چند نقطه کانونی دارند. برای محوطه سازی باغ با مساحت بزرگ، می توانید از چند نقطه متمرکز استفاده کنید، اما بهتر است در انتخاب آن ها دقت کنید و دچار افراط نشوید.
خرید چمن مصنوعی

ایده های محوطه سازی ویلا

شما می توانید با تلفیق المان ها و دکور های مدرن و کلاسیک و طبیعی، محیطی فوق العاده خلق کنید. یکی از مهم ترین نکات این است که از طراحی های خاص و به روز الهام بگیرید و محوطه سازی باغ را به بهترین شکل انجام دهید. شما می توانید از المان های مختلف مانند حوضچه، آلاچیق، مبلمان، تاب، درخت های بزرگ و گیاهان زینتی برای طراحی باغتان استفاده کنید. همچنین می توانید نورپردازی خوبی در محیط داشته باشید و با استفاده از تجهیزات نوری، فضا را در شب به یک باغ خاص تبدیل کنید. حتی می توانید از چراغ های بزرگ به صورت قرینه و راهرو مانند در باغتان استفاده کنید.

جمع بندی

اگر می خواهید برای محوطه سازی ویلا و یا باغ از چمن مصنوعی استفاده کنید، می توانید از چمن مصنوعی سی سی گراس (https://ccgrass.ir) بهره ببرید. فروشگاه اینترنتی سی سی گراس نماینده رسمی و انحصاری چمن مصنوعی سی سی گراس است. این شرکت یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان چمن مصنوعی جهان می باشد که مورد تائید فدراسیون جهانی فیفا نیز هست. چمن های مصنوعی مختلف باکیفیت عالی و قیمت مناسب را می توانید از سی سی گراس تهیه کنید.
 

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی