تولد
اشتباهات روغن زدن مو
برای داشتن موهای سالم و زیبا یکی از بهترین روش ها روغن زدن به آن می باشد و اشتباهات روغن زدن مو باعث می شود روغنی که استفاده می کنیم کارایی خود را نشان ندهد.

اشتباهات رایج زنان و مردان هنگام روغن زدن به مو ها

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از اینکه موهایی سالم و زیبا دارید، روغن زدن مرتب به آن هاست. این حرکت می تواند به رطوبت و آبرسانی، تقویت رشد مو و در عین حال تغذیه فولیکول های مو کمک کند.

با این حال اگر متوجه شدید که روغن زدن به موها نتایج موفقیت آمیزی نداشته، احتمالا به این دلیل است که اشتباهات اساسی را انجام می دهید. برای رسیدگی و بررسی این موضوع این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک را از دست ندهید.

ماساژ ندادن پوست سر

اعمال روغن به مو ها تا زمانی که پوست سرتان را ماساژ ندهید مؤثر واقع نمی شود. وقتی سر خود را با روغن ماساژ می دهید باعث می شوید تا روغن به پوست سر نفوذ کرده و ریشه های مو تغذیه شوند.

استفاده نکردن از روغن حامل 

بر اساس نوع پوست سر و مشکلات مو روغن اسانسی مورد نظرتان را انتخاب نمایید مثلا:

برای موهای خشک :

چوب صندل، یلانگ یلانگ، گل شمعدانی و اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس

برای موهای معمولی :

رزماری، لیمو، چوب سدر، سنبل، گل شمعدانی

برای موهای چرب :

سرو، چوب سدر، مریم گلی کلاری، لیمو، اسطوخودوس و رزماری

روغن رزماری

برای درمان موخوره :

چوب صندل، چوب بلسان بنفش و گل شمعدانی

برای پوست سر پوسته پوسته :

اسطوخودوس، نعناع هندی، چوب بلسان بنفش

برای ریزش مو :

آویشن و مریم گلی کلاری

روغن آویشن

2 – 10 قطره از روغن اسانسی (بسته به قدرت آن) را قبل از استفاده با چند قاشق غذاخوری یا بیشتر روغن حامل مخلوط کنید.

روغن حامل یک روغن “پایه” است که روغن های اسانسی را با آن برای استفاده بی خطر، رقیق می کنند. هیچگاه روغن اسانسی را بدون روغن حامل مستقیماً به موهایتان نزنید. روغن های حامل خوب عبارتند از روغن زیتون، روغن بادام شیرین یا روغن نارگیل.

شستشوی سریع روغن :

شما باید حداقل به مدت 1-2 ساعت روغن را روی موهایتان نگه دارید تا مؤثر واقع شود. اگر آن را به سادگی روی موهای تان بمالید و ظرف چند دقیقه بشویید ، هیچ تفاوتی در بافت موهای شما ایجاد نمی کند.

گرم نکردن روغن :

روغن گرم خیلی سریع تر از روغن سرد به پوست سر نفوذ می کند. بنابراین روغن خود را کمی گرم کنید (پوست سر را نسوزانید) و سپس آن را به موهای تان بمالید.

با پیشگیری از این اشتباهات خواهید فهمید که چقدر تفاوت ایجاد خواهد شد بنابراین دفعه دیگر که قصد روغن زدن به موهایتان را دارید حتما این موارد را به خاطر بسپارید.

استفاده زیاد از روغن :

هنگام روغن زدن به موها باید اندازه روغن را بدانید. استفاده بیش از حد از آن می تواند منجر به چربی اضافی و مشکلات شوره سر شود در عین حال مصرف شامپو نیز افزایش میابد.

روغن مو

بهترین روغن های طبیعی برای مو

اشتباهات رایج ما در روغن زدن به موی سر

4.936
این مطلب مفید بود ؟351
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/س
وبگردی