عصبانیت در تابستان

چرا در تابستان اعصاب نداریم؟

کد مطلب : 77220زمان مطالعه : 2 دقیقه
با تغییرات آب و هوا، تغییراتی در هورمون های هر فردی ایجاد می شود. یکی از این تغییرات آمدن فصل تابستان و گرم شدن هوا است که موجب افسردگی و عصبانیت می شود.

چرا در تابستان اعصاب نداریم؟

مطالعات جدید به این نتیجه رسیده است که عصبانیت یا خشمگین شدن در هوای گرم تابستان به دلیل افزایش هورمون استرس در بدن است که در هوای گرم بیشتر تولید می شود.

تیم تحقیقاتی در هلند یک مطالعه گسترده انجام داده است و به این نتیجه رسیده است که افزایش جمعیت و هوا با سطح استرس رابطه مستقیم دارد و تحقیقات نشان می دهد که کورتیزول که همان هورمون استرس است، در فصل زمستان کم تر است و با افزایش دمای هوا بیشتر می شود.

این ها طبق نتایجی است که محققان به دست آورده اند و جریان استرس را در بدن در هوای گرم تابستان مورد بررسی قرار دادند. اولین نمونه تحقیقاتی آن ها مربوط به میزان جرائم بود و نشان داده شد که میزان جرم ها در فصل تابستان بیشتر است زیرا این افراد در هوای گرم بیشتر دچار خشونت شده اند.

عصبانیت در تابستان

دمای بالا احتمال افسردگی را نیز افزایش می دهد. مطالعات در سال 2008 نشان می دهد که آب و هوای روزانه تاثیر زیادی روی انرژی منفی افراد دارد و هوای گرم بیشتر حال آن ها را خراب می کند. دمای بالا عاملی برای افزایش احساسات منفی مثل کلافگی و اضطراب است. هر وقت که میزان نور آفتاب بیشتر باشد و باد کمتری بود، انرژی های منفی افزایش پیدا می کند.

محققان به این نتیجه رسیدند که اثرات آب و هوایی روی حس خوب افراد تاثیرگذار نیست و فقط می تواند اثر منفی داشته باشد و اختلال عاطفی فصلی حقیقت دارد.

اختلال عاطفی فصلی یک نوع اختلال افسردگی محسوب می شود که به دلیل الگوهای آب و هوایی رخ می دهد. شاید فکر کنید که این اختلال در فصل پاییز و زمستان بیشتر است اما تعداد کمی از این افراد هم این اختلال را در فصل بهار و تابستان تجربه می کنند.

اختلال افسردگی

اثر منفی دمای بالای هوا زمانی افزایش پیدا می کند که با باران همراه باشد. هر وقت که باران شدید تر باشد؛ مخصوصاً در نواحی که انتظار بارش باران وجود ندارد ، افراد بیشتر دچار عصبانیت و احساسات منفی می شوند.

چنانچه در این بخش جالب نمناک می خوانید تحقیقاتی در این زمینه انجام شد که نشان می دهد خانم هایی که در روزهای بارانی و هوای گرم مصاحبه کردند، سطح رضایت کمتری از زندگی خود داشتند.

تاثیر آب و هوا روی شما بستگی به نوع شخصیت تان هم دارد. بسیاری از افراد تحت تاثیر گرمای هوا نیستند اما بعضی دیگر کاملاً از آن تاثیر می گیرند.

تاثیر گرما در افسردگی

17 درصد از مردم کل دنیا عاشق تابستان هستند و به همین دلیل در روزهای گرم احساس شادی بیشتر، ترس کم تر و عصبانیت کمتری دارند.

27 درصد از مردم دنیا از تابستان متنفر هستند که احساس خشم و خشونت و عصبانیت در آن ها در این فصل بیشتر است. زمانی که گرمای آفتاب افزایش پیدا می کند، این احساسات منفی نیز در آن ها بیشتر می شود.

90 درصد از افراد دنیا نیز از باران متنفر هستند که این افراد هم در فصل تابستان حال بهتری دارند.

48 درصد مردم دنیا هم تأثیری از آب و هوا نمی گیرند.

آیا گرما و تابستان روی اعصاب تاثیر دارد؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی