شروع دوباره زندگی
داشتن سبک زندگی عادی و البته بدون هدف، هر امیدی را از ما سلب می کند و این در حالی است که شما می توانید با رعایت چند نکته، سبک زندگی خود را تغییر دهید.

بهترین روش ها برای شروع دوباره و ایجاد تحول در زندگی

اگر به دنبال تغییر بزرگی هستید و از روال زندگی خود خسته شده اید و تصمیم گرفته اید زندگی تازه ای شروع کنید حتما در این فکرید که باید همه چیز را رها و از ابتدا شروع کنید یا فقط در بخشی خاصی از زندگی خود تمایل به تغییر دارید. آیا باید احتیاط را کنار بگذارید و به دنبال آن باشید که زندگی خود را یک شبه متحول کنید یا باید مرحله به مرحله آن را پیش ببرید؟ روش هرکسی برای شروع مجدد زندگی بسته به شرایط او متفاوت خواهد بود، اما اگر به دنبال یک شروع جدید هستید، نکات این بخش از سبک زندگی نمناک به شما کمک خواهد کرد.

در وضعیت فعلی خود تأمل کنید

وقتی می پذیرید که نیاز به تغییر دارید، مرحله بعدی این است که بدانید در حال حاضر در کجا قرار گرفته اید.کمی وقت بگذارید و در همه زمینه های زندگی خود تأمل کنید، گرچه بسیاری از مسائل زندگی باید به طور کامل از نو ساخته شود، اما موارد زیادی هم وجود دارد که به خوبی پیش می روند و شما نیازی به شروع دوباره از ابتدا ندارید.

به روابط، شغل، وضعیت مالی، سلامتی خود فکر کنید، شما باید درمورد همه چیز تمرکز کنید و با خود صادق باشید. مهم است که خود یا دیگران را به خاطر نحوه کار سرزنش نکنید و فقط آن را بپذیرید. از این گذشته، اگر نتوانید بپذیرید که مشکلی دارید هرگز قادر به حل آن نخواهید بود پس وقت آن است که گذشته را رها و در زمان حال زندگی کنید.

فکر کردن

در مورد رویکرد خود تصمیم بگیرید

افراد اغلب می پرسند که آیا شروع مجدد زندگی نیاز به تغییر سریع دارد یا اینکه کم کم می توانید کارها را انجام دهید، لازم به ذکراست که این کاملاً به خود شما بستگی دارد، گرچه افراد زیادی در موقعیتی قرار نخواهند گرفت که زندگی خود را یک شبه به گزینه ای مناسب رشد تبدیل کنند.

به دلیل تعهدات زیادی که اکثر افراد دارند نمی توانند یک طرفه، زندگی خود را دوباره شروع کنند بنابراین، احتمالاً اکثر افراد تصمیم خواهند گرفت که روی تغییر زمینه های مختلف زندگی تک تک تمرکز کنند.

از شر چیزهای اضافه و ناخوشایند خلاص شوید

انباشتگی چیزهایی که به آنها نیازی نداریم می تواند مانع ما شود و احساس تنبلی و رخوت ایجاد کند، همانطور که محتویات فضای جسمی اطرافمان را اشغال می کنند، افکار می تواند فضای ذهن را درگیر کنند ، حتی زمانی که استفاده نمی شوند بنابراین، قبل از اینکه شروع به ایجاد تغییرات بزرگ کنید، ایده خوبیست که ذهن خود را سبک کنید. به تمام چیزهای اطراف نگاه کنید و اگر از چیزی استفاده نمی کنید آن را بازیافت کنید، به کسی دیگر بدهید یا حتی آن را بفروشید.

تغییر گذشته

افراد سمی را کنار بگذارید

بارها و بارها این مورد را در مطالب مختلف نمناک گفته ایم و باز تکرار می کنیم. بعد از تأمل در زندگی خود، ممکن است متوجه شوید که یکی از مواردی که باید روی آن کار کنید روابط شماست. اگر افراد خاصی هستند که شما را از پیشرفت باز می دارند یا مانع تان می شوند و تاثیر منفی روی تان می گذارند زمان آن فرا رسیده که آنها را کنار بگذارید.

افکار و احساسات آزار دهنده را رها کنید

تغییرات بزرگ در زندگی غالباً مربوط به چیزهای خارجی اعم از افراد، اشیا یا محیط اطراف است اما مهمترین تغییراتی که می توانید انجام دهید اغلب داخلی هستند.افکار و احساسات منفی اغلب مواردی هستند که ما را بیشتر از همه در زندگی عقب نگه می دارند. مدیتیشن و داشتن کنترل بهتر بر افکار می تواند تفاوت زیادی در زندگی ایجاد کند اما اگر فکر یا عواطفی دارید که قابل کنترل نیست با یک متخصص صحبت کنید.

یوگا

شکرگزار باشید

بسیاری از ما چنان در زندگی روزمره خود غرق می شویم که فراموش می کنیم قدر همه داشته هایمان را بدانیم بنابراین، قبل از اینکه زندگی را دوباره شروع کنید، از همه چیزهای خوبی که دارید قدر دانی تا به زندگیتان برکت دهد. شکرگزاری دیدگاه شما را کاملا دگرگون می سازد و داشتن چنین حسی به این معنی است که در مورد اولویت های خود و مسیری که می خواهید زندگی جدید خود را دنبال کنید، شفاف هستید. سعی کنید هر شب قبل از خواب از خداوند سپاس گزاری کنید و آن را بنویسید و هنگام شروع مجدد، قدردانی را در خط مقدم ذهن خود نگه دارید.

زندگی مورد نظر خود را به تصویر بکشید

اکنون که فهمیدید نمی خواهید این نوع زندگی را ادامه دهید، وقت آن است که بر آنچه از زندگی می خواهید تمرکز کنید. هدف اصلی خود از تغییر و تحول در زندگی تان را مشخص کرده یا بهتر است بگوییم به تصویر بکشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

تصور کردن

شخصی را تصور کنید که می خواهید باشید

شاید یکی از دلایلی که می خواهید زندگی خود را مجدد شروع کنید این باشد که شما به شخصی تبدیل شده اید که دیگر خود را نمی شناسید، شخصی با ویژگی یا رفتاری که واقعاً دوستش ندارید. ممکن است دشوار باشد که به خود در آینه نگاه کنید و حقیقت را بپذیرید، اما همانند همه خودسازی ها، شناسایی مشکل اولین قدم برای غلبه بر آن است.

شاید به دلیل صدمه ای که توسط یکی از نزدیکان به شما وارد شده، بدبین و بی اعتماد به دیگران و یا مغرور باشید و همین امر باعث ایجاد مشکلاتی در روابط شخصی شما می شود، پس در نگاه به آینده از خود بپرسید چه ویژگی منفی را باید کنار بگذارید و چه ویژگی های مثبتی را در خود ایجاد کنید.

آیا می خواهید فردی مهربان باشید که با دیگران خوب کنار می آید؟ آیا می خواهید فردی منضبط و سخت کوش باشید که کارها را به خوبی انجام می دهد؟ در حالی که ویژگی و رفتارها به زمان و تلاش زیادی نیاز دارند تا تغییر کنند، اما هیچ چیز مانع پیشرفت شما در این زمینه نمی شود.

اهداف خود را تعیین کنید

اهداف ملموس، قابل دستیابی و واقع بینانه خود را بر اساس اولویت های جدید زندگی خود تنظیم کنید. مطمئن باشید که اهداف قابل اندازه گیری هستند، بنابراین می دانید که آیا واقعاً به آنها خواهید رسید یا خیر. تمرکز روی مواردی که بیشترین تفاوت را در زندگی، سلامتی یا روابط ایجاد می کنند عملی تر است.

تعیین اهداف

در برنامه روزمره خود هدف داشته باشید

اهداف بزرگ عالی هستند، اما اگر هر روز کمی برای رسیدن به آنها تلاش نکنید هرگز به آنها نخواهید رسید بنابراین، به ایجاد یک روال جدید فکر و اینکه چگونه می توانید هر روز/ هفته/ ماه تغییرات کمی ایجاد کنید که با گذشت زمان به یک تغییر بزرگ تبدیل شود به عنوان مثال ، اگر می خواهید تناسب اندام داشته باشید هر هفته بطور منظم ورزش کنید.

اگر در حال حاضر استرس برای شما مشکل بزرگی است، روشهایی را بیابید که فعالیتهای آرامبخش مانند مراقبه، یوگا یا کتاب خوانی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. بهروزی شما محصول کارهایی هست که بیشتر اوقات انجام می دهید، بنابراین آن کارها را با اهداف و آینده ای که می خواهید داشته باشید همسو کنید.

روی رفع عادت های بد تمرکز کنید

شروع مجدد زندگی به این معنی است که می خواهید شیوه زندگی خود را به سمت بهتر تغییر دهید، بنابراین اکنون زمان خداحافظی از عادت های بدی است که می دانید مانع تان می شود. در مورد عوامل محرک عادت های بد خود فکر کنید. به عنوان مثال، اگر هنگام استرس به سراغ سیگار می روید، تصمیم بگیرید به جای سیگار کشیدن چه کار دیگری می توانید برای آرامش اعصاب انجام دهید.

ترک سیگار

با خود مهربان باشید

شروع مجدد زندگی هرگز کار ساده ای نیست بنابراین، وقتی این روند را طی می کنید باید به خود ساده بگیرید، در مورد خود صبور و مهربان باشید و در عین حال تلاش کنید.

از اشتباه کردن نترسید

اگر از اشتباه کردن می ترسید و این عادت را پیدا کرده اید که به خودتان شک و برای هر تصمیم بیش از حد تجزیه و تحلیل کنید همیشه در مرحله نیمه تردید قرار دارید. این چیزی است که باید بدانید خطاها هرگز متوقف نمی شوند و در صورت وجود، ترس بیشتر به دنبال شما خواهند آمد و چالش برانگیزتر می شوند.

ترس از اشتباه

برنامه ای برای از بین بردن موانع طراحی کنید

زمانی که متوجه شدید چه چیزی مانع پیشرفت تان می شود، قدم بعدی تصمیم گیری مهم دیگر خواهد بود که چه کاری می توانید برای برداشتن مانع انجام دهید. این می تواند به معنای افزودن یا کم کردن چیزی (یا کسی) از زندگی، کوچکترین تغییر در رژیم غذایی، کار و افکار یا نحوه صحبت باشد.

از فردی با تجربه کمک بگیرید

هنگامی که می خواهید یک بنیاد جدید و ترجیحاً یک پایه مستحکم برای زندگی خود بسازید به راهنمایی فردی که قبلاً این کار را انجام داده است نیاز خواهید داشت. این فرد می تواند کسی باشد که به این هدف دست یافته است یا فقط ویژگی هایی دارد که شما برای ایجاد آن در درون خود تلاش می کنید.

مشورت کردن

شما در حال شروع زندگی جدید هستید اما این تحول چگونه خواهد بود؟

از خاص یا بلند پرواز بودن نترسید، این به مرور تغییر خواهد کرد و تکامل می یابد، اما بسیار خوب است که با یک چشم انداز روشن شروع به هدف گیری و انطباق برای ادامه کار کنید. فقط به محل زندگی یا شغل بسنده نکنید و احساسات خود و آنچه می خواهید در آینده جدید داشته باشید در نظر بگیرید، اگر در حال حاضر زندگی پراسترسی دارید، ممکن است آرامش روحی و جسمی را بیش از هر چیز در اولویت قرار دهید و اگر کمی از زندگی خسته شده اید، ممکن است هیجان و سرگرمی را محور تحول خود قرار دهید. گاهی اوقات ممکن است کار کردن روی آنچه می خواهید آسان تر باشد و سپس از آنجا به گذشته فکر کنید تا جنبه های زندگی خود را که ابتدا باید به آنها بپردازید، پیدا کنید.

بهترین راهکار برای تحول و شروع دوباره زندگی

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ف.ن
وبگردی