روز جهانی پاپ کورن
تاریخ 19 ژانویه یعنی 30 دی ماه روز جهانی پاپ کورن، خوراکی محبوب و خوشمزه می باشد. پاپ کورن علاوه بر خوشمزه بودن خوراکی سالم و پرخاصیتی می باشد.

روز جهانی پاپ کورن و تاریخچه ی این خوراکی محبوب

در تقویم روزهای جهانی و بخش مرتبط با خوردنی ها، امروز یعنی 19 ژانویه به نام پاپ کورن یا همان پف فیل، پایه ثابت تنقلات ویژه ی تماشای فیلم و مسابقات ورزش، ثبت شده است، البته برخی به اشتباه آن را 16 ژانویه عنوان می کنند در صورتی که تاریخ دقیق روز جهانی پاپ کورن 19 ژانویه است.

نام قدیمی پاپ کورن، چستر فیلد بوده است که امروزه چندان رایج نیست و در اکثر کشورها این خوراکی خوشمزه را به نام پاپ کورن میشناسند. اگر می خواهید با تاریخچه و روز جهانی پاپ کورن آشنا شوید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

تاریخ روز جهانی پاپ کورن (پف فیل)

این خوراکی سالم خوشمزه هم روز جهانی دارد و 19 ژانویه یعنی 30 دی ماه هر سال روز جهانی پاپ کورن است.

پاپ کورن

تاریخچه روز جهانی پاپ کورن

در گذشته افراد با پاپ کورن آشنا نبودند. آنها ذرت ها را مانند گندم از مزرعه برداشت و دانه و استفاده می کردند و حتی دانه های ذرت را به کشورهای دیگر صادر می نمودند. ذرت اصلی از یک چمن کوچک با هسته های بسیار متفاوت از گندم گرفته می شد، انتخاب دقیق و نسل های پرورشی موجب به وجود آمدن ذرت به شکل امروزی شد. تاریخچه روز جهانی پاپ کورن به تاریخ خود پاپ کورن باز می گردد.

یک بار زمانی که ذرت ها را انبار کرده و به نقاط دیگر می فرستادند، در طول راه دانه های ذرت بر اثر گرما در طول راه شکفتند و لایه ای ابر مانند و نرم دور دانه های ذرت را فرا می گرفت و اینگونه پاپ کورن این خوراکی خوشمزه معرفی شد.وقتی مهاجران از کشور قدیمی به دنیای جدید آمدند، آنها این محصول شگفت انگیز (پاپ کورن) را کشف کردند و این کار را برای مدتی از ذهن خود استفاده کرده بود.

تاریخچه پف فیل

نگاهی به خواص پاپ کورن 

پیش از این در بخش بهداشت و سلامت نمناک در مطلب خواص پاپ کورن ، به فواید پف فیل پرداختیم اما چنانچه می خواهید روز جهانی پاپ کورن را با خوردن این خوراکی خوشمزه جشن بگیرید مختصری با خواص آن آشنا شوید.

  1. پوست پاپ کورن جزو دانه های کامل است و در آن تمام خوبی هایی که در جوانه، سبوس و اندوسپرم یک دانه ی کامل یافت می شود وجود دارد.
  2. پاپ کورن حاوی ویتامین E،B، پروتئین، مواد معدنی، چربی های سالم، نشاسته و فیبر است.
  3. پاپ کورن حاوی میزان زیادی فیبر، ویتامین و مواد معدنی است که نقش مهمی در ناحیه ی دستگاه گوارش برعهده دارند.
  4. پاپ کورن به حداقل زمان برای هضم نیاز دارد و هضم آن آسان است.
  5. این دانه های پف کرده ی سفید جزء مواد غذایی تنظیم کننده ی کلسترول خون محسوب می شوند. فیبرهای غذایی طبیعی موجود در آن باعث تمیزی رگ ها و شریان ها شده و مازاد چربی موجود در آن ها را کاهش می دهد.
  6. پاپ کورن سرشار از آنتی اکسیدان ها یکی از بهترین روش های مقابله با اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن است.
  7. پاپ کورن حاوی فیبر زیادی است که قند خونتان را تنظیم می کند
  8. پاپ کورن می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد و در کل بدنتان را به سمت تناسب اندام سوق دهد.
  9. پاپ کورن به نسبت دیگر میان وعده ها، چربی کمتری دارد و باعث کاهش وزن می شود.
  10. ترکیبات موجود در پاپ کورن باعث افزایش حجم ادرار شده و از دستگاه ادراری در برابر بروز عفونت ها محافظت می کند.

خواص پاپ کورن

کالری پاپ کورن

یک فنجان ذرت بوداده فقط 30 کالری دارد. بنابراین می توانید بدون نگرانی از اضافه وزن از آن استفاده کنید. پاپ کورن باعث تحریک ترشح هورمون معروف گرلین می شود که با گرسنگی مقابله کرده و احساس سیری ایجاد می کند.

پاپ کورن به نسبت دیگر میان وعده ها، چربی کمتری دارد و باعث کاهش وزن می شود البته اگر آنرا بدون افزودنی های دیگر خورد. برای تهیه ی یک پاپ کورن سالم از روغن زیتون یا آفتابگردان استفاده کنید واز استفاده ی کارامل، پنیر، کره، شکر یا نمک زیاد و غیره بپرهیزید.

تاریخ دقیق روز جهانی پاپ کورن و جزئیات آن

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رویدادها
وبگردی