محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه
اگر شما به دنبال محاسبه محیط و مساحت “مثلث قائم الزاویه” هستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با فرمول های مربوطه آشنا خواهید شد.

محاسبه محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه

مثلث قائم الزاویه "right triangle" نوعی دیگر اشکال هندسی و زیر مجموعه مثلث است که تنها تفاوت آن با مثلث ساده این است که یکی از زوایای داخلی آن 90 درجه یا همان قائم می باشد که در ریاضی و هندسه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد و برای حل مسائل این چنین نیز نیاز به محاسبه محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه خواهید داشت.

از این رو گاها ممکن است بنابر دلایلی این فرمول های کلیدی و کاربردی را که شاید هر چند مدت یکبار به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد را فراموش کنیم. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک این فرمول ها را به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه

محاسبه مساحت مثلث قائم الزاویه

برای محاسبه و بدست آوردن مساحت مثلث قائم الزاویه، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ارتفاع و قاعده را بدست بیاورید که اگر مسئله برای شما مشخص کرده باشد نیازی به محاسبه نیست و اما اگر مشخص نشده باشند، باید این دو مورد را با استفاده از داده های مسئله بدست بیاورید. سپس این دو عدد بدست آمده را با یکدیگر ضرب کنید و در نهایت عدد بدست آمده را تقسیم بر 2 نمائید. بطور کلی فرمول مساحت مثلث قائم الزاویه با توجه به تصویر بالا مطابق زیر است؛

2 ÷ (AB × BC)

محاسبه محیط مثلث قائم الزاویه

نحوه بدست آوردن مثلث قائم الزاویه دقیقا همانند مثلث و سایر انواع آن می باشد که باید هر 3 ضله را با یکدیگر جمع کنید. از این رو فرمول محیط مثلث قائم الزاویه بر اساس تصویر بالا، طبق زیر می باشد؛

AB + AC + CB

چگونه محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه را حساب کنیم؟

2.73821
این مطلب مفید بود ؟20281793
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اشکال هندسی
وبگردی