نداشتن تمرکز
حواس پرتی و عدم تمرکز تاثیر زیادی در نتیجه کاری که انجام میدهید، دارند. اطلاع از دلایل نداشتن تمرکز به شما برای رفع این مشکل کمک میکند.

دلیل ناتوانی و مشکل در تمرکز

فرقی ندارد که در خانه کار می کنید یا در حال مطالعه و درس خواندن هستید. در حقیقت زمان هایی هستند که شما به اندازه که می خواهید، تمرکز ندارید. کمبود تمرکز تاثیر مستقیمی روی توانایی تصمیم گیری دارد و باعث می ‌شود که شما جلسات مهم و قرار ملاقات ها را فراموش کنید.

تمرکز، توجه و دقت همگی در کنار یکدیگر باعث می‌ شوند که شما کارهای تان را بهتر پیش ببرید؛ پس به همه این عوامل نیاز دارید اما به نظر شما چرا دچار کمبود تمرکز می شویم؟ عوامل مختلفی سطح تمرکز تان را پایین می آورند که در این بخش از نمناک به آنها پرداخته ایم.

کمبود تمرکز می تواند علامت مشکلات ذهنی باشد

مشکل در تمرکز و کمبود توجه، علامت اختلالات ذهنی در افراد است که معمولاً همراه با اختلال بیش فعالی ارتباط مستقیم دارد. کمبود تمرکز و توجه می تواند علامت یکی از وضعیت های ذهنی باشد که باعث فراموشی فرد می‌ شود و علائمی را ایجاد می‌ کند که فرد نمی تواند با وجود آن ها نسبت به شرایط و محیط اطرافش مدیریت داشته باشد و ممکن است اختلال اضطراب، استرس، تغییرات روحی و افسردگی هم باعث این وضعیت شده باشد.

کمبود تمرکز

دیگر علل مشکل در تمرکز و نداشتن تمرکز کافی

عوامل مختلفی بر روی تمرکز افراد تاثیر می گذارد که عبارتند از:

  1.  اختلالات خواب و کم‌خوابی
  2. محرک خارجی مانند اعلان‌های شبکه‌های اجتماعی، هشدارهای ساعت، صدای پیامک‌، صدای تماس‌ها و...
  3. تغییرات هورمونی
  4. خستگی و افسردگی
  5. استرس
  6. مصرف برخی داروها
  7. گرسنگی
  8. افکار مزاحم

تمرکز نداشتن این روزهات، دلیل داره

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : تمرکز
وبگردی