تولد
کاربرد مسواک کهنه
اغلب افراد بدون هیچ اطلاعی مسواک های کهنه را دور می ریزند، این در حالی است که مسواک های کهنه در بسیاری از موارد کاربرد دارند.

کاربرد های جالب و جذاب مسواک های کهنه

قبل از اینکه مسواک های قدیمی را دور بریزید، به این فکر کنید که دیگر در چه مواردی می توانید از آن استفاده کنید. شاید فکر کنید که مسواک شما دیگر قابل استفاده نیست اما مطمئن باشید کاربرد های زیادی دارد که در این قسمت از سبک زندگی نمناک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

تمیز کردن وسایل مختلف

شما می توانید وسایل مختلف را با مسواک اسکراب کنید. به عنوان مثال لابلای توستر و مایکروفر، دستگاه قهوه ساز یا هر چیزی شبیه به آن که دسترسی آسانی ندارد را می توانید با مسواک شسته شده؛ وسایل خود را تمیز و اسکراب کنید.

از بین بردن لک لباس

اگر لک دائمی روی لباس شما ایجاد شده است، می توانید این بار به آرامی با یک مسواک از قبل شسته شده، روی این لکه ها را تمیز کرده و آنقدر این کار را بکنید، تا لک از بین برود. در واقع مسواک در چنین حالتی شبیه به یک فرچه کوچک عمل می کند.

کاربرد مسواک کهنه 

تمیز کردن تخته آشپزی

تخته آشپزی لبه هایی دارد که شاید با اسکاج یا سیم ظرف شویی نمی تواند به خوبی آن ها را تمیز کنید اما مسواک دسترسی آسانی دارد و در نتیجه به راحتی می تواند لابلای این قسمت ها را تمیز کند.

تمیز کردن کاشی ها

شما برای اینکه آلودگی و جرم و کثیفی را از لابلای کاشی ها بیرون بیاورید، می توانید از محصولاتی استفاده کنید که باعث می شود به کوچک ترین قسمت ها هم دسترسی داشته باشید.

شانه کردن ابروها

مسواک یکی از عالی ترین وسایل برای شانه کردن ابرو ها و تنظیم خواب ابروهای شما است. حتی می توانید مواد مراقبتی را با مسواک به ابرو بزنید.

شانه ابروها  

تمیز کردن شیرآلات

قطعاً شما نمی توانید زیر و زبر شیرآلات را با اسکاچ و دستمال تمیز کنید. در چنین حالتی مسواک به کمک شما می آید و کمک می کند که لکه های ماندگار را به خوبی از بین ببرید.

استفاده از رنگ مو

اگر کیت رنگ موی شما شانه ها و فرچه های کوچیک داخل خودش ندارد، می توانید از یک مسواک برای انجام این کار استفاده کنید و رنگ مو را به موهای تان بزنید.

تمیز کردن ناخن ها

شما می توانید کثیفی و آلودگی از روی ناخن را با مسواک از بین ببرید یا این که روغن های مراقبتی را با مسواک به ناخن خود بزنید.

تمیزی ناخن  

پاک کردن جای مداد شمعی از روی دیوار

قطعاً کسانی که بچه کوچک در منزل دارند، می دانند که جای مداد شمعی و ماژیک روی دیوار می ماند که می توانند با استفاده از مسواک آن را به خوبی تمیز کنند.

پاک کردن آلودگی و کثیفی از روی عروسک و اسباب بازی

قطعاً عروسک ها و اسباب بازی ها در قسمت هایی غیر قابل دسترسی هستند و شما می توانید با استفاده از مسواک، تمام این آلودگی ها را از روی آن ها پاک کنید.

تمیز کردن شانه

اگر با تمیز کردن لابلای شانه مشکل دارید، کافی است که یک مسواک بردارید و به راحتی لابلای آن را تمیز کرده و برق بیندازید.

تمیز کردن شانه 

تمیز کردن زیورآلات

شاید شما قبلا این روش را امتحان کرده باشید اما اگر نمی دانستید، بدانید که مسواک یکی از بهترین وسیله ها برای تمیز کردن لابلای زیورآلات است. به عنوان مثال با استفاده از آن می توانید پشت انگشتر خود را هم تمیز کنید.

آکواریوم یا تنگ ماهی

چون مجبورید برای تمیز کردن آکواریوم وسایل گران قیمت بخرید، می توانید داخل آکواریوم و تنگ ماهی را به راحتی با مسواک تمیز کرده و هیچ جایی را از قلم نیندازید.

تمیز کردن کیبورد کامپیوتر

تمیز کردن لبه کلید های موجود در کیبورد کامپیوتر جزء سخت ترین قسمت ها برای پاکسازی هرگونه آلودگی هستند که شما می توانید با استفاده از مسواک به راحتی این کار را انجام دهید.

 تمیز کردن کیبورد

پاک کردن لکه های موجود روی فرش

اگر لکه روی فرش شما ایجاد شده است و درگیر آن هستید، می توانید از یک پاک کننده عالی برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید و به راحتی اسکراب را انجام دهید.

تمیز کردن کفش ها

قسمت هایی در کفش هستند که به راحتی قابل دسترسی نیستند و باز هم مسواک به کمک شما می آید. همچنین می توانید از مسواک به عنوان یک فرچه برای برق انداختن سطح روی کفش هم استفاده کنید.

تمیز کردن زنجیر چرخ دوچرخه

مسواک راهی عالی برای تمیز کردن لابلای زنجیر چرخ دوچرخه است، بدون این که شما را به سختی بیاندازد.

مزایای مسواک کهنه

تمیز کردن ماشین

قرار نیست کل ماشین را با مسواک تمیز کنید اما باز هم در قسمت هایی که دسترسی کافی ندارید، مسواک به کمک شما می آید، مثل قسمت های مختلف دنده، فرمان، جالیوانی، داشبورد و غیره.

کاربردهای جالب مسواک کهنه که نمیدانستید

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : مسواک زدن
وبگردی