جویدن زیاد غذا
با زیاد جویدن غذا مولکول های غذا کوچک تر می شوند و جذب افزایش و دفع کاهش می یابد و همچنین باعث کاهش وزن نیز می شود.

فواید جالب 32 بار جویدن غذا برای سلامتی

چند بار هر لقمه را می جوید ؟ سوالی است که بعید می دانم اکثر ما پاسخی برای آن داشته باشیم. ما به سختی به چیزی که می خوریم توجه می کنیم، چه برسد به این که چند بار در حال جویدن هستیم!

با این حال، افراد زیادی وجود دارند که معتقدند راز سلامتی در چند بار جویدن است ممکن است آن را درک نکنید، اما اقدام ساده جویدن مواد غذایی 32 بار مزایای شگفت انگیز سلامتی را برای بدن و ذهن ما به ارمغان می آورد که در این بخش از سلامت نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.

چرا جویدن 32 بار مهم است؟ در دهه 1800، مربی بهداشت - غذای آمریکایی، هوراس فلچر، حداقل 32 بار جویدن قبل از بلعیدن را توصیه کرد. او هر لقمه را 100 بار می جوید و نیروی خود به این عمل نسبت میداد.

فواید زیاد جویدن غذا

5 فایده 32 بار جویدن هر لقمه غذا

در مطالعات متعدد، از جمله آخرین مورد که در سال 2016 انجام شد، مشخص شد جویدن غذا منجر به مزایای شگفت انگیز سلامتی می شود، بنابراین ما می خواهیم 5 عدد از آن ها را در اینجا با شما در میان بگذاریم.

جذب غذایی بهتر:

افراد غذا را می جوند، تا آنها را بهتر جذب کنند. هرچه مولکول های غذا کوچک تر باشند، آنزیم های گوارشی می توانند آن ها را تجزیه کرده و مواد غذایی را از آن خارج کنند. هر چه جویدن بیشتری داشته باشید، بیشتر جذب و دفع کمتری خواهید داشت.

کاهنده فشار روی دستگاه گوارش:

تکه نانی را امتحان کنید - هر شکلی از نان، چه یک تکه نان تست، چه خرده نان، 32 بار آن را بجوید. وقتی نوبت به قند در دهان می رسد، می دانید که کربوهیدرات ها به طور کامل شکسته می شوند. حالا فرض کنید که به جای جویدن تکه نان، یک تکه نان را قورت می دهید. آن قدر در معده می ماند تا بشکند.

جویدن زیاد غذا

نداشتن احساس سنگینی پس از هر عده:

همه ما افت انرژی پس از غذا را می دانیم که بعد از یک وعده غذایی سنگین رخ می دهد. مغز، احساس سرما می کند … این احساس را می دانید. این اتفاق می افتد چون خون از مغز و قسمت های انتهایی بدن باید به شکم و سیستم گوارشی برسد که بیش از حد معمول است.

جویدن هر لقمه به طور کامل و تند تند در طول هر وعده غذایی، باعث احساس خواب آلودگی می شود، مثلا، ناهار. اما با آهسته جویدن نیمی از غذا را در دهان هضم می کنید بنابراین خون کمتری به شکم وارد شود . نتیجه نهایی - در پایان غذا احساس سبکی و انرژی دارید، به جای آن که سنگین و خواب آلود باشد.

سنگینی بعد غذا

بهبود بیماری های مزمن:

ما تنها چیزی که می خوریم، مهم نیست بلکه نحوه خوردن آن نیز اهمیت دارد. نحوه و تعداد جویدن در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است مثل سندروم روده تحریک پذیر، بی خوابی.

کاهش وزن:

مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند وقتی غذا را به طور کامل می جویم ، مقدار کمتری غذا می خوریم و وزن کم می کنیم. حالا ممکن است فکر کنید این به این دلیل است که ما از جویدن خسته می شویم. این طور نیست. چیزی که اتفاق می افتد این است که کمی طول می کشد تا به مغز فرمان برسد که پر است.

وقتی تند تند غذا می خورید، شکم شانس انتقال فرمان پری را ندارد، بنابراین اندیشمند غذا خوردن 15 ٪ اشتها را کاهش می دهد.

جویدن غذا و لاغری

چرا تعداد " 32 " اینقدر مهم است ؟

  • در سنت هندی، جویدن 32 بار با تعداد دندان هایی که داریم مرتبط است، یعنی تعداد جویدن مناسب باید یک بار برای هر دندان انجام شود. اگرچه این شماره فقط برای اهمیت جویدن و ماندن در حافظه ماست.
  • چهار ترفند برای جویدن آگاهانه بیشتر و بهتر آنچه می خورید
  • هنگام رانندگی ، تماشای تلویزیون و پیام فرستادن غذا نخورید.
  • غذاهای فیبر بالا مانند میوه ها و سبزیجات را انتخاب کنید که زمان بیشتری برای جویدن می برند
  • تایمر را به مدت 20 تا 30 دقیقه برای هر وعده غذایی تنظیم کنید ، و قبل از آن از روی میز بلند نشوید.
  • کارد و چنگال را هر چند دقیقه بگذارید و بعد از بلعیدن لقمه دیگر دوباره بردارید.

بنابراین، پیش بروید، ازاین ترفندهای ساده درست استفاده کنید. 30 دقیقه برای هر وعده غذایی اصلی کنار بگذارید و بهبود سلامتی را با این جویدن در خود مشاهده کنید.

جویدن غذا و فواید فوق العاده و باورنکردنی 32 بار جویدن غذا

4.5108
این مطلب مفید بود ؟9810
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/ز.ت
وبگردی