خانه تکانی

نکات ایمنی در خانه تکانی سال نو

کد مطلب : 45642زمان مطالعه : 1 دقیقه
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، خانه تکانی و تمیز کردن خانه علاوه بر لذت مضاعفی که دارد متأسفانه گاهی بر اثر عدم آگاهی و عدم رعایت نکات ایمنی حوادثی به وقوع می پیوندد.

توصیه های ایمنی برای خانه تکانی عید نوروز

توجه به آغاز خانه تکانی به مناسبت عید نوروز توصیه هایی به منظور کاهش تلفات و رعایت نکات ایمنی ارایه می شود.

رعایت نکات ایمنی در خانه تکانی از جمله موارد مهمی است که باید در حین کار برای جلوگیری از آتش سوزی و ایجاد خسارت های مالی و جانی به آن توجه شود.

خانه تکانی

نکات ایمنی در خانه تکانی

1. به شهروندان توصیه می شود، هنگام استفاده از موادشوینده، حتما از ماسک و تهویه مناسب استفاده کنید و از مخلوط کردن مواد شوینده مختلف (پودرهای شستشو، وایتکس،جرم گیر و...) اکیدا خودداری کنید. این کار موجب آزاد شدن بخارات سمی از جمله گاز کلر شده و به ریه، چشم و پوستتان آسیب جبران ناپذیری خواهد رساند.

2. هیچ گاه جهت از بین بردن لکه های لباس از مایعات قابل اشتعال مثل بنزین و تینر به خصوص در محیط بسته استفاده نکنید. زیرا علاوه بر خطر انفجار و اشتعال، استنشاق بخارات این گونه مایعات باعث کاهش هوشیاری و گاه بیهوش شدن فرد خواهد شد.

3. از قرار دادن وسایل رنگ و نقاشی ساختمان (رنگ، تینر، فرچه آغشته به رنگ و...) در بالکن یا پشت بام جدا خودداری کنید، زیرا با سرایت کوچک ترین جرقه از مواد محترقه به خصوص در شب آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) شاهد وقوع آتش سوزی و ایجاد خسارت (گاه غیر قابل جبران) در ساختمان خواهید بود.

نکات ایمنی در خانه تکانی سال نو

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از سیمرغ-/ ر
وبگردی