افراط در دوست دارم
این روزها زیاد میبینیم کسانی که دوستت دارم و کلمه های عاشقانه برایشان تیکه کلام شده و به همین دلیل باور کردن حس عشق واقعی در میان مدعیان عشق، سخت شده است.

همه چیز درباره افراط و تفریط گفتن دوستت دارم

حسی که جدیدا برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که زمانیکه با فرد مورد علاقه زندگیشان ملاقات می کنند در ظاهر همه اتفاقات و رفتارها عالی و جذاب بنظر می رسد اما ته دلشان حس دیگری را به آنها القا می کند و به این نیز فکر می کنند که شاید این عشق واقعی نباشد و مانند یک سراب آنها را گول بزند.

مطمئنما بارها به گوشتان خورده است که آدم ها را نمی توان از روی ظاهرشان قضاوت کرد و شناخت! برخی آدم ها را نه می توان از طریق ظاهرشان شناخت و نه می توان از روی حرف هایشان پی به درونشان برد.

آدم هایی که حرف و عملشان زمین تا آسمان با همدیگر متفاوت است کسانی که کارشان فقط تظاهر کردن و چرب زبانی به دیگران است و دوستت دارم را ورد زبانشان کرده اند تا با این راه توجه طرف مقابلشان را جلب کنند.

ممکن است برای همه شما پیش آمده باشد که در میان دوستان و آشنایان خود کسانی را داشته باشید که عشقشان زبان‌زد تمام فامیل است. کسی که برای اثبات عشقش احساسات فوق‌العاده‌ای از خود نشان می دهد تا به همه نشان دهد که چقدر عاشق همسرش است و او را نفس زندگی خود می‌داند.

ممکن است پس از دیدن عشق چنین زوج عاشق و خوشبختی حسادت تمام وجودتان را بردارد و حتی با کلی بحث و جدل رابطه آنها را به همسرتان سرکوفت بزنید! که ببین فلان مرد یا زن چطور مثل پروانه دور همسرش می چرخد و تو هیچ بویی از این عشق و علاقه نبرده ای! اما ما به شما پیشنهاد می کنیم این نوع عشق و علاقه و ابراز احساسات را یاد نگیرید.

ابراز علاقه دروغین

به اندازه دوستت دارم بگویید

به کار بردن جملات و کلمات عاشقانه و رمانتیک و حتی گفتن دوستت دارم بسیار خوب است ولی تا زمانی که حد و مرز و زمان و مکان در آنها رعایت شود و فقط احترام به همسر تنها اصل مشترک روابط موفق و سرشار از عشق است که در یک جمع یا مهمانی پایدار است.

بنابراین چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم نه تنها ابراز علاقه عاشقانه به همسر در یک جمع یا مهمانی کار درستی نیست بلکه حتی نباید در استفاده از چنین جملاتی زیاده روی کرد.

به همسرتان بگویید دوست دارم ولی به اندازه و بجا 

باید بدانید همه روابط عاشقانه همسران و رفتارهای عاطفی آنها دروغ نیست ولی در این میان ما به شما توصیه می کنیم که چنانچه به عشق واقعی خود واقف هستید بگذارید این عشق و زندگی مشترک عاشقانه بین خودتان حفظ شود و فقط احترام به یکدیگر را علنی کنید و تلاش کنید که هیچ کدام از روزهای با هم بودنتان بدون رابطه عاشقانه سپری نشود.

همیشه با خود تکرار کنید که روابط عاشقانه و ابراز علاقه به همسر نه تنها کار بد و خجالت آوری نیست بلکه منجر می شود زندگی زوج، از استحکام و گرمی بیشتری برخوردار شود ولی به این نکته مهم نیز باید توجه داشت که افراط و تفریط را در گفتن دوستت دارم فراموش نکنید؛ منظور ما این نیست که با شنیدن جملات عاشقانه ممکن است طرف مقابل تان پررو شود، نه چنین نیست.

مثالی برایتان می آوریم، تصور کنید زمانی که یک لیوان را پر از آب می‌کنید به طوری که بیش از حد طبیعی خارج می شود با این مصاف مطمئنا سرریز می شود یا تصور کنید کسی که بیش از حد غذا بخورد دچار بیماری های گوناگون گوارشی می شود، این ها نمونه هایی از افراط گری بود که برای روشنگری مطرح شد.

بنابراین باید بدانید زوجین نیز گاهی در به کار بردن واژه دوستت دارم دقیقاً همانند آن لیوان که سرریز می شود رفتار می کنند؛ به زبان آوردن بیش از حد آن نه تنها جنبه مثبتی ندارد بلکه به یک چیز عادی و بی اهمیت تبدیل می شود. خوب است که گاهی به جای استفاده از این کلمات با اعمال و رفتار خود به طرف مقابلتان دوست داشتن خود را اثبات کنید.

بایستی انسان‌ها رفتار و گفتارشان با هم تناسب داشته باشند تا تاثیرش را بر روی افراد گذاشته چرا که چنانچه این گفتار پر از محبت متناسب با عمل نباشد، می تواند تاثیرات منفی بسیار زیادی در زندگی افراد بگذارد.

ابراز علاقه صحیحح

سخن آخر

نیازی به نمایش و جار زدن در ابراز عشق نیست، چنانچه زن و شوهر به نیازهای همدیگر متقابلا پاسخ دهند و در صدد رفع آنها دربیایند آیا نیازی به جار زدن و نمایش در جمع و دورهمی خواهد بود؟ نه چنین چیزی دیگر نیاز نخواهد بود.

در دنیای حقیقی و در یک زندگی مشترک سالم عاشقانه، نمایشی بودن و ابراز عشق و محبت تفاوت بسیاری دارد و از طرفی هر انسانی به خود علاقه دارد و می خواهد از طرف شریک زندگی‌اش دوست داشته شود.

زندگی که بدون عشق و محبت باشد به زودی شکاف عمیقی بین دو طرف ایجاد می کند، بنابراین اینکه با محبت کردنتان این حس را داشته باشید که مورد سوءاستفاده قرار خواهید گرفت تصور اشتباهی است؛ فقط این نکته را توجه کنید که افراط و تفریط بیشتر از هر چیزی باعث خراب شدن رابطه می شود. چنانچه عشق و محبت بین دو طرف به طور یکسان باشد آن زمان است که فضایی امن حاکم می شود و می توان در قبال محبتی که می کنید، محبت نیز ببینید.

راز پنهان کسانی که در گفتن دوستت دارم افراط می کنند

4.627
این مطلب مفید بود ؟252
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی