تولد
چیدمان پذیرایی
اصلی ترین قسمت هر خانه ای پذیرایی است که باید در دکوراسیون و چیدمان آن به نکات مهمی توجه کنید تا پذیرایی شیک و آرامش بخشی داشته باشید.

اشتباهات رایج اکثر خانم ها، هنگام چیدمان پذیرایی

هر کدام از قسمت های خانه باید طراحی مخصوص به خودش را داشته باشد تا شما بتوانید در آنجا آرامش بیشتری پیدا کنید. این که چه وسایلی خریداری می‌ کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد. به خاطر همین باید اطلاعات تان را در این باره افزایش دهید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن کارتان را به انجام برسانید.

در این قسمت از دنیای مد نمناک با ما همراه باشید تا اشتباهات رایج در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی که اکثر افراد مرتکب می شوند را به شما معرفی کنیم.

استفاده از قالیچه های خیلی کوچک

آیا افرادی را دیده اید که می‌ خواهند خانه خود را مدرن کنند و در یک فضای بزرگ قالیچه بسیار کوچک می‌ اندازند؟ انجام این کار فضای خانه را سرد می کند. بهتر است که در این باره خیلی افراط و تفریط نداشته باشید و قالیچه را متناسب خریداری کنید؛ به طوری که زیر مبل نرود و لبه های آن خالی باشد اما اگر بخواهید از قالیچه خیلی کوچک استفاده کنید، یعنی چیدمان را درست رعایت نکرده اید و از طرفی اگر قالیچه کنونی شما خیلی کوچک است، می توانید از دو تا قالیچه استفاده کنید.

قالیچه خیلی کوچک

استفاده از لامپ‌ های زیاد روی لوستر

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد مرتکب می شوند، این است که فکر می کنند باید تعداد زیادی لامپ روی لوستر آنها باشد تا فضا خیلی شکیل تر به نظر برسد؛ اما انجام این کار اشتباه است و ما پیشنهاد نمی کنیم. پیشنهاد ما استفاده از لامپ های ساده یا لوستر هایی است که تعداد لامپ آنها زیاد نیست.

نبودن فضای کافی

باید فضای خانه باید به گونه ای طراحی و چیدمان شود که شما خیلی راحت بتوانید در آنجا بنشینید و کارهایتان را به انجام برسانید‌. اگر فضا خیلی شلوغ باشد، یعنی چیدمان را به درستی رعایت نکرده اید. اگر هم خیلی خلوت باشد، فضا خیلی سرد به نظر می رسد؛ بنابراین مراقب باشید که تعادل را حفظ کنید.

فضای شلوغ پذیرایی

چیدمان غلط مبلمان

بعضی از افراد یک صندلی راحتی را وسط مبلمان رسمی یا بالعکس جا می دهند. انجام این کار اصلاً در هیچ طراحی توصیه نمی شود؛ پس بهتر است که اصول را رعایت کنید و مبلمان را متناسب با یکدیگر بچینید تا تکلیف اعضای خانواده برای استفاده از آن ها روشن باشد.

پایین آمدن پرده ها تا کف زمین

مجبور نیستید که پرده ها را تا کف زمین بلند اندازه بگیرید. بهتر است که در انجام این کار دقت کنید، زیرا اگر انتهای پرده به زمین بخورد، احتمال کثیف شدن آن بیشتر است و هرگز در طراحی هم توصیه نمی‌ شود؛ بنابراین پرده باید با سطح زمین فاصله داشته باشد.

اشتباه رایج اکثرمون تو چیدمان پذیرایی

4.572
این مطلب مفید بود ؟657
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی