تولد
دکوراسیون نشیمن
از آنجایی که اتاق نشیمن یکی از پرکاربردترین فضاهای خانه به شمار می آید، توجه به طراحی و دکوراسیون آن اهمیت فراوانی دارد.

اشتباهات بزرگ و رایج در دکوراسیون نشیمن

اتاق نشیمن در منزل یک محل بسیار مهم است، زیرا بیشتر تایم شما در آن جا سپری می‌ شود و احتمالاً با اعضای خانواده به تماشای تلویزیون و خوردن خوراکی های خوشمزه در این قسمت از خانه می‌ پردازید. پس باید به طراحی آن دقت کنید. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم اشتباهات رایج حین دکوراسیون اتاق نشیمن را به شما توضیح دهیم.

استفاده از مبلمان اشتباه

احتمالاً شما می دانید که برای این اتاق باید مبلمان انتخاب کنید. اتاق نشیمن باید مبلمان کاملاً راحتی داشته باشد که شما بتوانید کل روز را هم در آن سپری کنید و خسته نشوید. پس بهتر است که به دنبال مبلمان راحتی بروید.

دکوراسیون نشیمن

تزیین بیش از حد

بسیاری از افراد یادشان می رود که این اتاق برای راحتی و آرامش است. شما مجبور نیستید که کل اتاق را با لوازم خیلی خاص طراحی کنید. بهتر است که کمی سبک آن را ساده نگه دارید.

استفاده از قالیچه خیلی کوچک

از آن جایی که قرار است زمان زیادی را در این قسمت از خانه سپری کنید؛‌ پس بهتر است که قالیچه هایی که برای آن انتخاب می کنید، خیلی کوچک نباشد زیرا احتمالا از مبلمان خسته می شوید و می خواهید مدتی روی زمین بنشینید. پس بهتر است که فضای کافی و گرم و راحتی روی زمین ایجاد کنید.

قالیچه مناسب نشمین

ترتیب بندی اشتباه

نشیمن اتاقی است که نباید خیلی شلوغ یا خیلی خلوت باشد. چسباندن مبل به دیوار مقابل تلویزیون، احتمالاً شما را وسوسه می کند که کل روز را در آن جا بنشینید. پس برای جلوگیری از این اتفاق و اتلاف وقت بهتر است که کمی به ترتیب بندی و چیدمان اتاق دقت کنید و محیطی را به وجود بیاورید که مبلمان در آن به صورت گرد چیده شده باشند و برای جمع شدن اعضای خانواده و گپ و گفت محل راحتی باشد و همه به یکدیگر دید داشته باشند.

آویزان کردن لوازم هنری در این اتاق

نیاز به آویزان کردن آثار هنری یا چراغ های خیلی خاص ندارید. بهتر است که فضای بالای سرتان را خلوت نگه دارید تا انرژی راحت‌ تر تبادل شود.

ترکیب دوره ها و سبک های مختلف

اول باید با خودتان فکر کنید که آیا می خواهید یک اتاق نشیمن گاه مدرن داشته باشید یا این که به دنبال سبک های کلاسیک هستید؟ اگر می خواهید از آثار تاریخی استفاده کنید، سعی کنید فقط به دنبال یک دوره زمانی خاص بروید و همه چیز را با یکدیگر ترکیب نکنید.

طراحی نشیمن

فضای نامناسب برای استراحت

شاید خیلی از روز ها به خاطر مشغله زیاد از این قسمت از خانه استفاده نکنید؛ اما اگر قصد استراحت در آن را دارید، باید فضا را کاملاً آرامش بخش کنید و آن را برای استفاده روزانه راحت کنید. مهم ترین نکته هم این است که یک فرش بزرگ زیر مبلمان بیندازید.

نادیده گرفتن ارتفاع لوازم

باید مراقب ارتفاع لوازم باشید. اگر سقف خانه خیلی بلند است، بهتر است از مبلمان خیلی کوتاه استفاده نکنید، زیرا بیش از حد خانه را خالی و بی روح نشان می دهد.

استفاده از پارچه های ضعیف

از آن جایی که این محل؛ رفت و آمد زیادی دارد و احتمالا فرزند کوچک شما بیشتر زمان خود را در آن سپری می‌ کند، ‌به همین دلیل باید به پارچه مبلمان یا پرده دقت کنید و از جنس های باکیفیت و محکم استفاده کنید.

پارچه مبلمان

استفاده بیش از حد از اجسام ریز

بعضی از افراد عادت دارند که خانه را به گونه‌ای می‌ چینند که انگار وارد یک موزه شده اید و تمام اقلام ریز و درشت را می توانید داخل آن بازدید کنید؛ اما بهتر است که شما این کار را نکنید‌. در غیر این صورت این محل نمی‌ تواند جای مناسبی برای گفت‌وگو با اعضای خانواده یا استراحت باشد. پس خیلی آن را شلوغ نکنید.

استفاده از میز نامناسب

قطعاً شما می‌ خواهید خوراکی های روزمره و میان وعده ها را در این قسمت از خانه استفاده کنید. پس میز باید به اندازه کافی راحت باشد تا لوازم و خوراکی ها را روی آن قرار دهید؛ بنابراین هنگام خریدن مبلمان و میز مناسب دقت کنید و ارتفاع آن را در نظر بگیرید و ببینید که برای تان راحت هست یا خیر.

نصب اشتباه پرده

بعضی از افراد عادت دارند که پرده را دقیقاً از بالای قاب پنجره نصب می کنند اما برای این که فضا زیباتر و جذاب تر به نظر برسد، بهتر است که چوب پرده ها را دقیقاً در بالاترین قسمت و زیر سقف آویزان کنید. فرقی هم ندارد که قاب پنجره تا کجا بالا رفته باشد.

اصول دکوراسیون نشیمن

استفاده از لامپ های خیلی قوی

برای این اتاق باید از لامپ هایی استفاده کنید که نور خیلی قوی و تندی نداشته باشند، زیرا قرار است در این فضا استراحت کنید. پس بهتر است که نور متعادل باشد.

خالی نگذاشتن دیوار ها

حتماً در این فضا باید یک دیوار را خالی بگذارید تا بتوانید برای قفسه بندی و قرار دادن کتاب از آن استفاده کنید. در غیر این صورت برای مطالعه به مشکل بر می خورید، زیرا احتمالا مطالعه روزمره شما در این قسمت از خانه اتفاق می افتد و اگر قفسه کتاب نداشته باشید، احساس می کنید که چیز های ضروری در دسترس تان نیست.

اشتباهات بزرگ و رایج در دکوراسیون نشیمن

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی