دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه قلب خانه است بنابراین دکوراسیون صحیح و انتخاب لوازم مناسب اهمیت زیادی دارد، برای داشتن آشپزخانه ای زیبا باید نکاتی را در چیدمان رعایت کنید.

لوازم و چیزهایی که جذابیتی در دکوراسیون آشپزخونه ندارد

آشپزخانه قلب خانه است، که خانم‌ های خانه‌دار بیشترین زمان خود را در آن سپری می‌ کنند، به همین دلیل باید توجه زیادی به دکوراسیون و چیدمان آن داشت تا فضایی زیبا و کاربردی به وجود آید. اگر خواهان آشپزخانه ای زیبا و کاربردی هستید، باید بدانید استفاده از برخی وسایل در آشپزخانه دیگر مد نیست و فضای آشپزخانه شما را نا زیبا نشان می دهد. در این بخش از نمناک با نکاتی آشنا می شوید که با کمک آنها می توانید آشپزخانه مدرن تری داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه

استندهای قابلمه چوبی و فلزی

پایه سرویس قابلمه یکی از لوازم های آشپزخانه است که در اندازه ها و طرح های مختلف تولید می شوند و معمولاً از چندین طبقه تشکیل شده و مساحت طبقات مختلف به تدریج از پایین به بالا کاهش می یابد. اگر شما جای کافی در آشپزخانه خود دارید، بهتر است قابلمه و ماهیتابه و... را درون کابینت بگذارید و از استندهای چوبی و فلزی که ظاهر نازیبایی به خانه شما می بخشند، استفاده نکنید.

کاشی های بین کابینتی

کاشی بین کابینتی برای زیبایی دکوراسیون داخلی و پوشاندن فضاهای خالی موجود در بین کابینت ها به کار می رود. امروزه در دکوراسیون آشپزخانه ترجیح بر استفاده از کاشی های بین کابینتی ساده می باشد.

این روزها سنگهای گرانیتی محبوبیت بیشتری دارند، البته اگر آشپزخانه کوچکی دارید،کاشی بین کابینتی سفید برای شما مناسب است زیرا منجر به افزایش بازتاب نور و باز شدن فضای آشپزخانه می شود. از کاشی هایی با طرح های شلوغ خیلی پر زرق و برق در خانه کوچک استفاده نکنید زیرا این کاشی های بین کابینتی منسوخ شده اند.

دکوراسیون داخلی

قرار دادن وسایل برقی روی میز آشپزخانه

گذاشتن وسایل برقی روی کانتر آشپزخانه یا کابینت بزرگ‌ترین اشتباه است. گذاشتن وسایل برقی روی کابینت همه زحمات طراح را هدر داده و سبب از بین رفتن فضا و شلوغی آشپزخانه خواهند شد پس به جای اینکه همه وسایل برقی خانه را روی کابینت‌ها بچینید آنها را به داخل کابینت‌ها ببرید.

کابینت های رنگی و بیش از حد لوکس

رنگ کابینت‌ها باید با وسایل کاربردی و دکوراتیو آشپزخانه همخوانی داشته باشد. رنگ‌های کابینت آشپزخانه نیز بسیار متنوع هستند که بنا به سلیقه هر نفر انتخاب خواهند شد. رنگ سفید، محبوب‌ترین رنگ برای استفاده در کابینت و دکوراسیون داخلی خانه است که در ترکیب با رنگ های دیگر زیباتر می شود. اگر قصد خیلی زود کابینت های خود را ندارید، از کابینت های رنگی مثل قرمز، سبز، زردو... استفاده نکنید و بهتر است از کابینت های رنگ خنثی استفاده نمایید.

کابینت

شلوغ کردن دیوار آشپزخانه با شلف و قفسه

امروزه شلف‌های آشپزخانه در شکل، رنگ و سایزهای مختلف وجود دارند. شلف ها گرچه بسیاری کاربردی هستن اما استفاده بیش از حد از آنها و قرار دادن بسیاری از وسایل به صورت نامرتب روی شلف ها فضای آشپزخانه را نا مرتب و بی نظم نشان خواهد داد.

چسباندن مگنت روی در یخچال

در گذشته بسیاری از افراد در یخچال و فریزهای خانه را پر از مگنت می کردند اما این روزها چسباندن مگنت های مختلف روی یخچال از مد افتاده است. چسباندن استیکرهای پیتزافروشی محل یا آژانس که دیگر یک خطای بزرگ است. توصیه می کنیم روی در یخچال چیزی نچسبانید و اگر عکس‌های یادگاری را روی در یخچال می‌چسبانید دیگر از شماره پیتزافروشی محل یا آژانس و... صرف‌نظر کنید.

چیزهایی که تو دکوراسیون آشپزخانه از مد افتاده

4.820
این مطلب مفید بود ؟191
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی