آشپزخانه مدرن
داشتن آشپزخانه ای زیبا، مدرن و لاکچری را می توان خواسته اکثر افرادی که به زیبایی خانه خود اهمیت می دهند دانست که با رعایت یکسری نکات مهم و کارآمد، می توان آن را به واقعیت نزدیک تر کرد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه را می توان یکی از مهم ترین فضاها در خانه و جزو ارکان اصلی یک ساختمان در نظر گرفت، چرا که افراد و به ویژه خانم خانه، تایم زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند. همچنین آشپرخانه را می توان فضایی برای گپ و گفت روزانه اهل خانه به هنگام صرف صبحانه، ناهار و یا شام دانست. به همین علت است که طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت ویژه ای در مقایسه با سایر فضاها در خانه برخوردار است. برای داشتن آشپزخانه ای لوکس و زیبا، اولین قدم تصمیم گیری برای تهیه اجزای مهم آشپزخانه نظیر کابینت ها، سینک ظرفشویی، اجاق گاز و... به صورت هماهنگ و سِت شده با یکدیگر می باشد.

کابینت مدرن آشپزخانه

در یک تعریف ساده می توان گفت کابینت مدرن به سبکی از کابینت آشپزخانه گفته می شود که در آن سادگی حرف اول را می زند. کابینت های مدرن در نهایت سادگی طراحی و ساخته می شوند و در آنها چیزی از طرح های پر پیچ و خم و دارای منحنی و یا منبت کاری ها و... به چشم نمیخورد. کابینت هایی با خطوط صاف و لبه هایی تیز که اغلب با رنگ های روشن و خنثی، طراحی و ساخته می شوند.
دکوراسیون آشپزخانه

وسایل مورد نیاز برای داشتن آشپزخانه ای مدرن

سطل زباله ریلی

یکی اکسسوری هایی که آشپزخانه شما را به یک آشپزخانه مدرن تبدیل می کند، استفاده از سطل زباله ریلی و کابینتی می باشد. سطل های ریلی معمولا در کابینت زیر سینک ظرفشویی نصب می شوند و دارای شکل و شمایلی زیبا، مکانیزمی مدرن و کارایی آسان می باشند. از مهم ترین ویژگی های این سطل ها، جلوگیری از انتشار زیاد بوی نامطبوع در آشپزخانه و همچنین قابلیت تفکیک زباله های تر و خشک می باشد.

سوپر مارکت و کرنر

کوچکتر شدن فضای خانه ها و زندگی های آپارتمان نشینی، طراحان را به فکر انداخت تا بهترین استفاده را از فضاهای مختلف و به اصطلاح مرده ببرند. استفاده از سوپر مارکت و کرنر برای کابینت مدرن آشپزخانه یکی از همین کارها می باشد. سوپر مارکت در آشپزخانه فضایی طبقاتی و با ارتفاع زیاد می باشد که بهترین محل برای قرار دادن مواد غذایی که به یخچال نیاز ندارند، می باشد. استفاده از سوپری در کابینت، به ما کمک می کند تا به فضای خود نظم دهیم و همیشه آشپزخانه ای مرتب و تمیز داشته باشیم.

در اکثر آشپزخانه های امروزی فضایی در کنج و گوشه کابینت ها وجود دارد که دارای عمق زیاد بوده و دسترسی به آن مشکل می باشد. در این مواقع بهترین راهکار برای استفاده راحت و آسان از فضای نا کارآمد، استفاده از کرنر برای کابینت می باشد. کرنر ها که به مجیک کرنر هم معروفند، طبقه هایی متحرک هستند که به وسیله مکانیزمی که دارند، دسترسی به فضاهای کنج و پشت کابینت ها را میسر می کنند.

کابینت مدرن

پریز تو کار

دسترسی آسان به پریز برق همیشه یکی از معضلات همیشگی در آشپزخانه ها می باشد. با زیادتر شدن وسایل برقی، تقریبا می توان گفت تمامی وسایل آشپزخانه به برق نیاز دارند و وجود یک یا دو پریز در آشپزخانه کافی نیست. اما چاره چیست؟ استفاده از پریز های برق زیاد که می بایست به هنگام ساخت خانه در نظر گرفته شوند و از طرفی هم نمای جالبی برای آشپزخانه ایجاد نمی کنند. بهترین کار استفاده از پریز توکار کابینتی می باشد. این پریز ها در 2 نوع استوانه ای و مستطیلی می باشند که در هر کجای کانتر کابینت نیاز باشد، نصب می شوند و دارای ظاهری زیبا و شکیل نیز می باشند. استفاده از پریز توکار برای داشتن آشپزخانه ای مدرن توصیه می شود.

طراحی جزیره برای آشپزخانه مدرن

یکی دیگر از اصولی که برای داشتن آشپزخانه ای مدرن می بایست رعایت شود، طراحی و ساخت جزیره می باشد. استفاده از اُپن به شکل های قدیمی و کلاسیک دیگر منسوخ شده و جای خود را به جزیره داده است. جزیره در آشپزخانه، پیشخوانی مستقل از کابینت ها می باشد که در میانه آشپزخانه قرار می گیرد و نقش آن جدا کردن آشپزخانه از هال و پذیرایی می باشد. وجود جزیره برای آشپزخانه های مدرن و کوچک امروزی لازم و ضروریست، چرا که بخشی از کمبود فضای آشپزخانه را جبران کرده و باعث نظم دهی بیشتر به وسایل می شود. اگر برای خرید کابینت آشپزخانه خود هنوز اقدام نکرده اید، طراحی جزیره یکی از بخش هایی است که حتما باید مد نظر قرار دهید.
طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن با ترنج

مجموعه دکوراسیون ترنج واقع در شهرک غرب تهران، با سال ها سابقه فعالیت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و به کار گیری افراد مجرب در این زمینه، پذیرای شما مشتریان عزیز برای انجام طراحی داخلی آشپزخانه، طراحی و ساخت انواع کابینت های مدرن آشپزخانه و تمامی فعالیت های دکوراسیون داخلی منزل شما می باشد.
 

مهم ترین اصول برای داشتن آشپرخانه ای مدرن و لاکچری

55
این مطلب مفید بود ؟50
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی