زن خودشیفته
خودشیفتگی از خصوصیات غیر قابل تحمل است و آشنا بودن با نشانه های زن خودشیفته به مردان برای انتخاب بهتر در ازدواج کمک بسیاری میکند.

نشانه های زندگی با زن و همسر خود شیفته

اختلال شخصیت خودشیفته یا نارسیستیک یکی از انواع مختلف اختلالات شخصیت است. افراد مبتلا به اختلال شخصیت خود شیفته، دارای اعتماد به نفس بالا و کاذب هستند و توجه و تحسین بیش از حد نسبت به خود دارند. این افراد معمولا به دیگران حتی همسر خود هیچ توجهی ندارند و اولویت اول و مهم خودشان هستند، به همین دلیل زندگی با این افراد مشکل است و می‌تواند به جای خوشبختی، فلاکت به بار بیاورد. در این بخش از خانواده پلاس نمناک شما را با نشانه های زندگی با زن خود شیفته آشنا خواهیم نمود.

زن خودشیفته

به شدت با دیگران رقابت می کند

رقابت سالم نه تنهاخوب است بلکه به پیشرفت فرد درعرصه های مختلف زندگی کمک می کند اما، زنان خودشیفته دائماً در حالت رقابت ناسالم با افراد پیرامون خود همکاران، دوستان و حتی دختر خود هستند بخصوص زمانی که دخترشان به سن بلوغ می رسد چرا که می خواهند کانون توجه باشند و نسبت به این موضوع اشتیاق سیری ناپذیری دارند. البته بهترین ها را برای دختر خود آرزو می کند اما، ممکن است به جوانی او نیز حتی حسادت کند.

بیش از حد نگران ظاهرش است

حساسیت و وسواس زیاد نسبت به ظاهر، نشانه های همسر خودشیفته است. این افراد به دنبال تایید دیگران هستند، اگرچه ممکن است حس اعتماد به نفس فوق العاده ای را نشان دهند.اگر همسرتان زمان زیادی را صرف لباس پوشیدن می‌کند و دوست دارد آرایش، جواهرات و لباس‌ها را فراتر از حد معقول نگه دارد، قطعاً نشانه خودشیفتگی است و ارتباطی به علاقه کلیشه‌ای زنانه به زیبایی ندارد.

خوش سر و زبان است

شخصیت خودشیفته در برخوردهای اول شما را جذب خود می‌کند زیرا خوش سر و زبان است. او در برخوردهای بعدی به تمسخر دیگران و خصوصا زیر دستان خود می‌پردازد اما ممکن است شما متوجه نشوید زیرا هنوز درگیر جذابیت ظاهری او هستید.

خندیدن

مادیات را دوست دارد

این افراد همیشه به دنبال لباس‌، ماشین‌، کیف‌های دستی، جواهرات و...هستند، هرگز نمی‌توانند چیزهایی که انتظار دارند برای خود فراهم کنند به همین دلیل همیشه از زندگی ناراضی اند اگرچه در فرهنگ عامه، این ویژگی ها اغلب جذابند اما در واقع اثرات ازدواج با یک همسر خودشیفته می تواند فرد را دچار بحران مالی کند.

حسادت زیادی دارد

یک زن خودشیفته به زنان دیگر بخصوص اگر افراد موفق تری باشند حسادت می کنند. این افراد دوست دارند با دوستان خود دور هم جمع شده و پشت سر دیگران صحبت کنند. زن خود شیفته از این راه برای اثبات برتری خود نسبت به دیگران استفاده می کند.

قول و وعده و وعید می دهد

افراد خودشیفته قدرت بیان خوبی دارند و تنها به بیان از خیال بافی‌هایی که از آینده دارند، می پردازند. این افراد تا زمانی که موعد خیالبافی‌ها نرسیده با بلوف و توضیحات اضافه شما را سرگرم می‌کنند.

صحبت کردن

فوق العاده دفاعی است

یکی از مهمترین ویژگی های یک زن یا مرد خودشیفته ناتوانی آنها در تحمل انتقاد است. کار کردن با این افراد می تواند دردناک باشد و در ازدواج، امکان گفتگو با آنها وجود ندارد. اگر با یک زن خودشیفته بحث می کنید از او انتظار صداقت یا تمایل به گوش دادن نداشته باشید زیرا نمی تواند انتقاد را حتی اگر سازنده باشد تحمل کند.

همیشه حق با اوست

همسر خودشیفته فقط حرف خود را قبول دارد و همیشه فکر می کند حق با اوست. زندگی با چنین فردی سبب می شود که همسر او برای مصلحت زندگی خود کوتاه ‌آید و خود را فراموش کند.

همه چیز برای اوست

تمام اتفاقات و جریان‌ها در زندگی مشترک با شخصیت خودشیفته مربوط به زندگی او است و همسر او تنها گوشه‌ای از زندگی او را اشغال نموده و هر بار که برای استقلال طلبی در زندگی تلاش می کند با برخوردها و موانع جدی روبرو خواهد شد.

بی توجهی به همسر

رفتار نمایشی را دوست دارد

از آنجایی که زنان خودشیفته دوست دارند کانون توجه باشند و به دنبال واکنش های دیگران هستند، رفتارهای نمایشی انجام می دهند. رفتارهای نمایشی اثرات مخربی روی ازدواج دارد. این زنان هنگام دفاع از خود دائماً به گذشته بازمی گردند و جزئیات بیشتری از آنچه که شاید قبلا وجود داشته به آن اضافه می کنند.

همدلی نمی‌کند

شخصیت خودشیفته همسر خود را کامل فراموش می کند و او را بدون احساسات تصور خواهد کرد. همسر او هیچگاه نمی تواند با او دردو دل کند و اگر حرفی بزند، هیچ همدلی و درک متقابلی از او نمی‌بیند.

افراد را در برابر یکدیگر قرار می دهد

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا دعواهای مادرتان و همسرتان بیشتر شده است یا چرا دوستان و اقوام بین خود مشکل دارند؟ یکی از ویژگی های یک زن خودشیفته این است که میل به ایجاد دشمنی بین دوستان و اعضای خانواده دارند.
آنها ممکن است یک چیز را در مورد شخصی به دیگری بگویند و اغلب این داستان ها را با شایعات آراسته کنند اگرچه به خوبی می دانند که باعث مشکل می شود.

اختلاف خانوادگی

از ضعف های شما استفاده می کنند

افراد خودشیفته از ضعف‌های مختلف شما در مواقع نیاز بر علیه تان استفاده می کنند. آن‌ها با شما درد و دل می کنند و اعتماد شما را به دست آورده تا با آن‌ها درد و دل کنید و از ناراحتی‌های خود صحبت کنید. این افراد به درد و دل هایتان گوش می دهند تا نسبت به خود احساس بهتری داشته باشند و بتوانند در زمان مناسب از آن‌ها سوء استفاده کنند تا خود را فرد برتر و کم خطاتری نشان دهند.

به مرزها بی توجهی می کند

یک همسر خودشیفته آنقدر به خود، نیازها و فضای خود وسواس دارد که هیچ احترامی برای مرزهای دیگران قائل نیست. آنها گاهی حتی نسبت به دیگران احساس مالکیت دارند.

رفتار سرد دارد

وقتی با همسرتان جر و بحث دارید، از چه راهی برای بازگشت استفاده می کنید؟ یک مرد خودشیفته ممکن است از عصبانیت منفجر شود یا به صورت کلامی توهین کند، اما یک زن خود شیفته با کسی که به او ظلم کرده با خودداری از محبت برخود می کند.

همسری با این ویژگی حتما یک زن خودشیفته است

481
این مطلب مفید بود ؟6516
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی