تولد
راز های لاغری
راز های لاغری در همه کشور های مختلف متفاوت است و در هر کجا روشی خاص برای این کار به کار گرفته می شود که یکی از این روش ها زدن عینک آبی در ژاپن است.

احمقانه ترین روش مردم جهان برای کاهش وزن 

درروند کاهش وزن مواجه شدن با برخی رژیم ها حیرت آور است، رژیم هایی که پیش از این چندین بار در موردشان صحبت کردیم اما از قرار معلوم تنوع آن قدر بالاست که در یک مطلب نمیگنجد و مجبوریم روش های دیگر را جداگانه عنوان کنیم به همین دلیل دراین قسمت از نمناک سعی بر معرفی 20 ترفند کاهش وزن حیرت آور دیگر که در سراسر جهان شده است بپردازیم؛ برای دانستن این روش ها با ما همراه شوید. 

1. ژاپن - عینکی با لنز آبی بزنید :

در ژاپن برای پیشگیری از پرخوری عینک افتابی مخصوصی با لنز آبی به چشمان خود زده و معتقد هستند که سایه آبی باعث می شود تا کم تر غذا بخورید. 

2. فرانسه - با چنگال غذا بخورید :

در فرانسه یکی از رژیم های پرطرفدار سرو غذا توسط چنگال است زیرا از طرفی باعث محدود کردن خوراکی هایی چون ساندویچ، آجیل، پیتزا و برگر می شود.

رژیم لاغری فرانسوی

3. روم باستان - کلم بخورید :

مدت ها پیش در روم باستان مردم برای کاهش وزن از سوپ کلم استفاده می کردند. دولتمرد بزرگی بنام کاتو بزرگ رژیمی بر مبنای کلم داشت و مقدار زیادی کلم می خورد و معتقد بود رنگ سبز کلم علاوه بر کاهش وزن باعث درمان هرچیزی خواهد شد، از زخم درمانی گرفته تا ترک خماری. 

4. چین – نور خورشید بخورید :

درچین طرفدارانی هستند که پیرو این رژیم می باشند. دراین روش آن ها یک وعده غذایی خود را نادیده می گیرند و در عوض 44 دقیقه درمعرض تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرند. ظاهرا این امر باعث می شود تا اشتها کم و خواب بهبود یابد. یکی از بزرگترین طرفداران این روش فردی بنام هیرا راتان بود که ادعا می کند از سال 1995 چیزی جز نور خورشید نخورده است! 

5. استرالیا - عاشق کانگورو هستند :

طرفداران این رژیم را کانگوروترین می نامند و تنها گوشتی که مصرف می کنند گوشت کانگورو است. آن ها معتقدند گوشت این جانور کیسه دار برخلاف گوشت گوساله و مرغ سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد . علاوه براین گوشت دنده این جانور کالری کم و پروتئین بالایی دارد که به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد. 

6. اسپانیا - هرچیزی را با نان بخورید :

امروزه با این رژیم مخالفت می شود زیرا نان کربوهیدرات بالایی داشته و باعث چاقی می شود اما اسپانیایی ها با این قضیه مخالف هستند و معتقدند که جایگزین کردن یک وعده غذایی در روز با ساندویچ می تواند باعث کاهش وزن 6 کیلوگرمی در ماه شود. نان ساندویچ باید نان گندم، نان چند غله ، نان جو سیاه سبوس دار و یا نان چاو دار باشد. 

7. ژاپن - تقلید از سیندرلا :

برخی از رژیم های غذایی بین الملل واقعا عجیب هستد از طرفی بعضی آن ها خطرناک! ژاپنی ها معتقد هستند باید از تناسب اندام و رژیم سیندرلا تقلید کرد . برای دستیابی به این امر متخصصان تغذیه اظهار می کنند که قد خود را برحسب متر اندازه بگیرید و مربع (چهار برابر) عدد بدست امده را محاسبه کنید و در نهایت آن عدد را در18 ضرب کنید و وزن مطلوب خود را کشف کنید. 

8. انگلستان - قرص آرسنیک بخورید :

در دهه 1800 قرص های حاوی آرسنیک به عنوان درمانی معجزه آسا برای چاقی محسوب می شد که از طرفی باعث متابولیسم سریع بدن نیز می شده است . لازم به ذکر است از آرسنیک به عنوان سم موش نیز استفاده می شده است !!! 

9. هند - غذای خود را برحسب تعادل یین یانگ میل کنید :

یکی از رژیم های غذایی راهبان بودایی که به ذن نیز معروف است رژیم یین یانگ می باشد. پیروان این رژیم قوانین سخت گیرانه ای دارند و معتقد به برقراری تعادل یین (منفعل ، سرد و تاریک) و یانگ (گرم و فعال) بین غذاهایشان هستند. تمام مواد غذایی دراین رژیم باید شامل پنج رنگ و پنج طعم دهنده نیز باشد. 

10. چین - خوردن کرم های حلقوی :

در چین خوردن کرم های حلقوی باعث کاهش وزن می شود درحالیکه ارزان نیز هستند. چنان می باشد که در دهه 1920 در داروخانه های آمریکا به راحتی نیر قرص هایی حاوی این کرم ها به فروش می رسید. 

11. ژاپن - در وعده صبحانه موز خام بخورید:

این رژیم امکان این را برای شما مهیا می کند که هرآنچه می خواهید بخورید فقط در وعده صبح یک عدد موز خام بخورید و وعده شام را تا ساعت 8 به پایان برسانید. همچنین منع خوردن دسر و لبنیات نیز جزو قوانین این رژیم می باشد و به همین امر واردات موز به این کشور افزایش یافته است.

لاغری ژاپن 

12. فرانسه - به خوردن وانمود کنید :

در واقع این رژیم از فوریه سال 2010 محبوب شد که شیوه ای متعصبانه برای نه گفتن در خوردن غذا محسوب می شد. در این رژیم عمل غذاخوردن را وانمود می کنید بدون آنکه در واقع غذایی در دهان داشته باشید. 

13. آمریکا - غذای کودک بخورید :

دراین رژیم کافی است در سه وعده اصلی و میان وعده خود غذای کودک میل کنید تا کاهش وزن داشته باشید. 

14. آمریکا - توپ های پنبه ای بخورید :

این رژیم شامل خیساندن توپ های پنبه ای در آب پرتقال و لیموناد و سپس بلع آن ها قبل غذا می باشد. این امر باعث می شود احساس سیری داشته باشید و غذای کم تری بخورید. این ترفند عجیب و نادرست لاغری که مورد بحث بسیاری از متخصصان قرار گرفته است سالها روش لاغری زنان مناطق متعددی در آمریکا بوده است. 

15. انگلستان – نزدیک مرداب زندگی نکنید :

در دهه 1720 پزشکی به نام توماس ، جزوه ای را نوشت و اظهار داشت که رطوبت بیش از حد با افزایش وزن مرتبط است و برای جلوگیری از چاقی در جای خشک زندگی کنید. 

16. اسکاتلند - صابون بخورید:

در دهه1700 پزشکی اسکاتلندی به نام مالکوم فلمینگ خوردن صابون را برای رهایی از چاقی توصیه کرد. طبق نظر او از آنجا که عرق، ادرار و مدفوع فردی که صابون خورده است حاوی روغن است پس راهی مناسب برای کاهش وزن دفع روغن از بدن می باشد.

صابون

17. انگلستان - سرکه بخورید :

لرد بایرون شاعر قرن 19 که با اشعار عاشقانه اش معروف بود راه حل لاغری خود را مصرف سرکه بیان کرد. چرا که مصرف بیش از حد سرکه سبب اسهال و استفراغ شده و در نهایت کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت. 

18. آمریکا - بجوید اما نبلعید :

چندین مطالعه نشان داده است که جویدن غذا باعث می شود تا کالری بیشتری سوزانده شود اما فردی به نام هوراس فلچر معتقد بود هر لقمه غذا باید 100 بار جویده شود و باقی مانده آن به بیرون ریخته شود. 

19. آمریکا - استیک زیادی بخورید :

مفهوم این رژیم بسیار ساده است زیرا تنها کاری که باید انجام دهید خوردن گوشت گوساله آبپز در هر وعده غذایی می باشد چرا که از نظر جیمز سالیسوری خوردن بیش از حد سبزیجات و نشاسته باعث آسیب به دستگاه گوارش خواهد شد.

استیک 

20. اسکاتلند - با نوشیدن شیر زنده بمانید :

فردی به نام جورج چین سال ها بود که در پی راهی برای لاغری خود می گشت. سرانجام با پزشکی روبرو شد که ادعا می کرد 17سال با نوشیدن شیر زنده مانده است. پس از آن جورج نیز این روش را در پیش گرفت و چیزی جز شیر و سبزیجات نخورد و در نهایت توصیف کرد که راه لاغری و زنده ماندن او نوشیدن شیر بوده است.

کارهای عجیب مردم دنیا برای وزن کم کردن

3.782
این مطلب مفید بود ؟6022
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن/م.ح
وبگردی