تولد
عادات اشتباه
برای موفق نشدن میلیاردها راه وجود دارند که همگی آنها به یک راه، یعنی اشتباه منتهی می شوند و از این رو برای موفق شدن، باید از این راه های اشتباه بپرهیزید.

عادات افراد ناموفق و خصوصیاتی که شما را ناموفق جلوه میدهد

همانطور که در مطالب قبلی نمناک بیان نمودیم ، افراد موفق خصوصیات مشترک فراوانی دارند که مسیر موفقیت را برای آنان هموار می سازد. درمقابل این افراد، کسانی نیز هستند که تنها آرزوی موفقیت را در ذهنشان می پرورانند و رفتار های نامناسبی دارند که مانند سدی در مقابل مسیر موفقیت قرار گرفته و سبب می شود هیچ موفقیتی در زندگی خود کسب نکنند. اگر می خواهید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، هیچگاه نباید این عادت ها را که در این بخش از نمناک آورده ایم، به زندگی تان راه دهید زیرا این صفات سبب دور شدن از جاده موفقیت می شوند. 

ترس از تغییر

تغییر چیزی است که باید در زندگی اتفاق بیفتد. در مجموع ، رسیدن از عدم موفقیت به موفقیت در زندگی به خودی خود، یک تغییر است. برای ایجاد یک زندگی خوب، باید تغییراتی در خود ایجاد کنید. مثلا از رفتن به یک شهر جدید، تغییر شغل یا زندگی خود نترسید. افراد ناموفق سعی می کنند همه چیز را همیشه ثابت نگه دارند زیرا این در محدوده راحتی آنها است. اگر می خواهید موفق شوید، باید از منطقه راحتی خود خارج شده و عادت کنید چیزهای بد زندگی خود را تغییر دهید.

ترس

مقصر دانستن دیگران

اگر اتفاق بدی رخ داد، باید مسئولیت آن را بپذیرید.  شرایطی وجود دارد که تقصیر شخص دیگری است و در این زمان شما باید انعطاف پذیر باشید اگرچه در بیشتر موارد، اتفاقات بد در نتیجه کاری که انجام داده اید، می افتد. مثلا اگر ترفیع نگرفتید یا به اندازه کافی تلاش نکردید یا تلاش خود را به کسانی که مهم هستند، نشان نداده اید.  پذیرفتن مسئولیت چیزهای بدی که برایتان اتفاق می افتد می تواند از بروز اتفاقات بدتر جلوگیری کند. 

هدف گذاری نکردن

اگر اهداف خود را تعیین نکنید، چگونه انتظار دارید به آن برسید؟ افراد ناموفق با روند زندگی پیش  می روند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. این یک روش ضعیف برای اداره کل زندگی است. افراد برای رسیدن به موفقیت به اهداف نیاز دارند و افراد ناموفق معمولاً تلاش نمی کنند چیزی بیش از آنچه در حال حاضر هستند باشند.

هدف گذاری

حواس پرتی

افراد ناموفق کار امروز را به فردا می سپارند و می گویند فردا زمان انجام کارهاست. شما می شنوید که افراد ناموفق می گویند:"من فردا سیگار را ترک می کنم و .... اگر روزانه شش تا هشت ساعت جلوی تلویزیون نشسته اید یا بازی های ویدیویی انجام می دهید، هیچ پیشرفتی نخواهید کرد.

قدردانی نکردن

افراد ناموفق هیچ قدردانی از کسی نمی کنند اما باید بدانید موفقیت شما در برخی کارها به دلیل حمایت اطرافیانتان است. وقتی در کاری خوب عمل می کنید، ممکن است به این دلیل باشد که افراد دیگر در کارها شما را یاری می دهند پس از آنها تشکر کنید و قدردانشان باشید زیرا هیچ کس به شما بدهکار نیست تا به شما کمک کند و این لطف آنان است.

قدردانی

توقف و بی اهمیتی به یادگیری

روزی که فردی یادگیری را متوقف کند، آینده خود را خراب خواهد کرد. برای یادگیری چیزهای زیادی وجود دارد و دانش به انسان قدرت می بخشد. هرچه بیشتر بدانید، هرچه بهتر باشید و هرچه بهتر عمل کنید، موفقیت شما بیشتر می شود. اگر فکر می کنید همه چیزهایی را که باید بدانید را می دانید، دوباره فکر کنید. افراد موفق هرگز یادگیری را متوقف نمی کنند زیرا درس بعدی ممکن است درسی باشد که به آنها کمک کند، موفقیت بیشتری کسب کنند. 

داشتن دیدگاه معاملاتی

افرادی که دیدگاه معاملاتی دارند، همیشه در ازای کاری که انجام می دهند، انتظار چیزی دارند. وقتی لطفی می کنند، در ازای آن انتظار جبران دارند. اگر آنها به شما پول قرض دهند، انتظار دارند شما روزی اینکار را برایشان جبران کنید. این روش خوبی برای زندگی نیست زیرا شما فقط همیشه به لطف خود خوب خواهید بود. 

دیدگاه معملاتی

راحت عصبانی شدن

افراد ناموفق همیشه عصبانی هستند و استرس دارند و به جای یافتن راه حل برای مشکلات خود، آن را به جهان بیرون می کشند. اگر کسی را می بینید که ترجیح می دهد غر بزند و عصبانی شود تا راه حلی پیدا کند، در این صورت با شخصی روبروید که علاقه ای به موفقیت ندارد. به خاطر داشته باشید که ثروتمند بودن به معنای موفقیت نیست. افراد موفق همیشه راه حل هایی پیدا می کنند و به طور کلی خوشحال اند.

پنهان کردن اطلاعات و داده ها

این مورد در عمل انتزاعی اما از نظر تئوری ساده است. وقتی همه ما کوچک بودیم، معلمان ما سعی می کردند به ما یاد دهند که اشتراک گذاری اهمیت دارد. افرادی که اطلاعات و داده های مهم را برای توانمندسازی خود جمع می کنند، شکست می خورند زیرا افراد دیگر که باید این اطلاعات را بدانند این را نمی دانند وقتی آنها ندانند، شکست می خورند و وقتی اطرافیان شکست می خورند، شما شکست می خورید.

افراد موفق اطلاعات را به اشتراک می گذارند زیرا وقتی اطلاعات در دسترس است همه از آنها برای رسیدن به موفقیت استفاده می کنند و اگر آنها موفق باشند، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر می شود.

فاصله ی بین موفقیت و عدم موفقیت زیاد است. یک میلیارد راه برای عدم موفقیت و درعوض راه های کمتری برای موفقیت وجود دارد. این راهها را پیدا و آنها را زندگی کنید و کسی باشید که می دانید توانایی داشتن آن را دارید. 

پنهان کردن

زیاد صحبت کردن

مطمئناً تا بحال اهداف عالی و بالقوه ای کسب کرده اید به خود لطف کنید و آنها را پخش نکنید. آنچه می توانید اعلام کنید رسیدن به آن اهداف یا دستیابی به آن موفقیت است. وقتی کاری را انجام و به اتمام رساندید، نه زمانی که به انجام کاری تصمیم گرفته اید ، آن را به اشتراک بگذارید.

همنشینی با افراد نامناسب

اگر می خواهید موفق باشید با افراد موفق در ارتباط باشید. اگر می خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید، با افرادی که تناسب اندام را دوست دارند همراه شوید. گاهی اوقات واقعا مهم است که دوستان و همنشین شما چه کسانی هستند. 

همیشه منفی نگر بودن

 اجازه ندهید دلخوری های روزمره باعث آزار و اذیت تان شود به طوری که تبدیل به شخصی شوید که همیشه شکایت دارد. سعی داشته باشید موارد مثبت را حتی در موقعیت های حساس برجسته کنید.

منفی نگر بودن

گوش ندادن

شما تنها فرد در جهان نیستید و موفقیت تان تنها نکته مهم در جهان نیست. به افرادی که دوستشان دارید گوش فرا دهید تا دوباره عشق به شما برگردد و آن را  به اطراف گسترش دهید.

تنبلی

بین خستگی و تنبلی تفاوت وجود دارد. سعی کنید مطمئن شوید که مرتباً از انجام کارها (کار کردن، رفتن به سینما، ورزش، کمک به یک دوست) با خود صحبت نکنید، زیرا به جای یک عذر موجه، فقط آن را دوست نخواهید داشت بنابراین همیشه با وقت آزاد خود کارهای بهتری انجام دهید.

تنبلی

تمرکز روی موارد اشتباه

افراد موفق تشخیص می دهند که موفقیت از طریق اقدام-از به ثمر رساندن ایده ها حاصل می شود. آنها درباره ایده ها صحبت می کنند و آن را با افراد پیرامون خود به اشتراک می گذارند تا این ایده ها بهتر شوند. 

در همه این رفتارها روندی وجود دارد. می بینید که چگونه افکار، انگیزه ها و تمرکز افراد ناموفق به جای اینکه به بیرون توجه کنند بر دیگران، سازمان، تجارت و رشد متمرکز می شوند. موفق ترین افراد همیشه به فراتر از خود نگاه می کنند و این چیزی است که برای رشد باید  مورد توجه قرار بگیرد.

عادات و رفتاری که شما را فردی ناموفق نشان میدهد

4.8172
این مطلب مفید بود ؟1648
منبع : forge.medium / lifehack / thejobnetwork / inc / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی