خوراکی های کشنده
تنقلات و خوراکی های که کودکان عزیزتان هر روز می خورند به دو دسته تقسیم می شود ، خوراکی های کشنده و خوراکی های سالم . برای حفظ سلامت تغذیه فرزندتان دور این خوراکی های خطرناک خطی قرمز بکشید.

خوراکی های کشنده که کودکان بسیار می خورند

متاسفانه برخی از کودکان علاقه شدید به خوردن خوراکی ها و تنقلات فراوری شده دارند . خوراکی های که نه تنها فایده ای ندارند بلکه متخصصان تغذیه و سلامت کودکان از آنها با عنوان خوراکی های کشنده نام می برند.
 
خوراکی های مفید و مضر

خوراکی های کشنده در میان خوراکی های مفید و مضر برای کودکان

خوراکی های کشنده و بسیار مضر برای کودکان

خوراکی ها و تنقلات بسیاری هستند که کودکان علاقه و اصرار زیادی به مصرف آن دارند اما حقیقت این است که موادی در آن ها وجود دارد که بسیار خطرناک و سرطان زا است. رنگ های خوراکی که در بسیاری از خوراکی ها استفاده می شود، قرمز و زرد است که در واقع از پترولیوم یا نفت بدست می آید. 
پترولیوم ماده ای است که برای ساخت نفت و گاز استفاده می شود و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها همچون بیش فعالی در کودکان، سرطان و واکنش های آلرژیک را افزایش می دهد. علاوه بر این، رنگ های مصنوعی که در برخی از غذاها استفاده می شود موجب شب ادراری، عفونت های گوش، حساسیت شدید، سردرد، چاقی، آسم، دیابت، اگزما، نوسانات خلقی، بیش فعالی، اختلال در خواب، آسیب های کرومورومی، کهیر، احتمال هیپوگلیمسی و افزایش رفتارهای پرخطر می شود. 

هم اکنون استفاده از بسیاری رنگ های خوراکی در مواد غذایی و خوراکی در بسیاری از کشورها منع شده است زیرا این رنگ ها به شدت سمی هستند. از جمله این محصولات می توان به تارت های میوه فرآوری شده، شکلات های میوه ای آماده، اسنک های پنیری، برخی پاستیل ها و تنقلات ترقه ای اشاره کرد و مصرف این خوراکی ها می تواند اثرات جبران ناپذیری بر سلامتی کودکان داشته باشد.

خوراکی های کشنده ، خوراکی های کشنده و مضر برای کودکان

4.135
این مطلب مفید بود ؟296
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از پارسینه /ن
برچسب : تغذیه کودک
وبگردی