جعبه های فست فود
جعبه های فست فود عوارض وحشتناکی برای سلامتی دارند, این خطر برای افرادی که در هفته زیاد فست فود مصرف میکنند نگران کننده است.

عوارض جعبه های فست فود برای سلامتی

شاید باورتان نشود جعبه های فست فود چنین عوارضی داشته باشند اما بهتر است بدانید نتایج تحقیقات کارشناسان از مضرات جعبه های فست فود برای سلامتی هشدار میدهند.

بسته بندی های فست فود در جعبه های مقوایی خطری بسیار جدی تر از سس، روغن و دمای بالای سرخ شدن مواد غذایی را ایجاد می کند.


فست فود

مضرات جعبه های فست فود


کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مواد شیمیایی مصنوعی که به بسته بندی مواد خوراکی اضافه می شود تا مانع از نشت آب، روغن، سس و چربی فست فود به خارج از جعبه شوند خود باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها می شود.
براساس تحقیقات این ماده روغنی و گریس مانند ازمواد شیمیایی به نام پلی فلوئوراکلیک (PFAS) تشکیل شده اند که می توانند جذب مواد غذایی شوند و به این ترتیب باعث ابتلای افراد به بیماری هایی همچون انواع سرطان، اختلال تیروئید، ناباروری و بلوغ زودرس شوند.
این مواد شیمیایی درمقابل گرما و حرارت مقاوم هستند، اما جذب مواد غذایی شده و زمینه ساز ابتلای مصرف کننده به انواع بیماری ها می شوند.

کارشناسان آمریکایی برای بررسی اثرات مواد شیمیایی موجود در جعبه های مقوایی انواع فست فود بر سلامت انسان ها، حدود 400 جعبه از انواع برند های مشهور فست فود در سراسر قاره آمریکا را جمع آوری کرده و در 46 درصد از آن ها درصد بالایی از جذب مواد شیمیایی به خوراکی های درون جعبه را شناسایی کرده اند.
مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که تا چند سال آینده این مواد شیمیایی را از بسته بندی جعبه های فست فود ها جمع آوری می کنند، اما هنوز در بسیاری از کشور های جهان از جمله چین از این مواد در بسته بندی ها استفاده می شود.
از جمله گروه های پرخطر که این مواد شیمیایی می تواند تاثیرات بسیار مخرب بر سلامت ازخود به جای بگذارد کودکان و زنان باردار هستند، زیرا بدن آن ها به شدت درمقابل مواد شیمیایی حساس و بی دفاع است.

این خطر بوی‍ژه برای کودکانی که روز های زیادی از هفته فست فود به صورت سفارش از راه دور مصرف می کنند بسیار جدی و نگران کننده است.
علاوه بر آسیب به سلامت انسان ها، این مواد شیمیایی جذب محیط زیست نمی شوند و با وجود بازیافت شدن به همراه کاغذ ماهیت شیمیایی خود را حفظ کرده که می توانند به اکوسیستم و محیط زیست آسیب جدی بزنند.

براین اساس کارشناسان به افراد توصیه می کنند از خوراکی های سالم دروعده های غذایی خود استفاده کنند، درصورت تمایل به استفاده از فست فود، مصرف آن در رستوران خطر کمتری دارد، زیرا نیاز به بسته بندی در کاغذ های روغنی آغشته به مواد سمی و سرطان زا نیست.

جعبه های فست فود عامل سرطان و ناباروری

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم -/ح
وبگردی