کت مردانه
آقایانی که همیشه از پوشیدن کت برای خوشتیپ تر شدن استفاده می کنند باید اصول بستن دکمه های کت را بدانند.

علت و اصول بستن دکمه کت

دقت در انتخاب لباس و نحوه پوششتان رابطه مستقیمی در خوشتیپی شما دارد . برای زیباتر به نظر رسیدن بعد از انتخاب لباس مناسب باید به جزئیات توجه کنید . آقایانی که از کت و شلوار استفاده می کنند برای خوشتیپ شدن باید نکاتی را رعایت نمایند و اصول بستن دکمه کت را بدانند زیرا خوشتیپی شاید تا حدودی خدادادی باشد ولی هرگز اتفاقی نیست . در این بخش از دنیای مد نمناک اصول بستن دکمه کت را برای آقایان آورده ایم.

نحوه بستن دکمه کت مردانه

طریقه بستن دکمه های انواع کت

کت یک دکمه

کت های تک دکمه طرفداران زیادی را بین آقایان دارند و کمی از کت های دیگر بلندتر می باشند . بسته نگه داشتن دکمه این کت سبب متعادل شدن تقسیم بندی قسمت های مختلف آن روی بدن شما می شود. بهتر است دکمه این کت را هنگام ایستادن همیشه بسته نگه دارید و هنگام نشستن برای اینکه کت شما چروک نشود ، میتوانید دکمه را باز کنید .

کت دو دکمه

برای اینکه خوشتیپ تر به نظر برسید و چاق تر از آنچه هستید به نظر نرسید ، دکمه پایین کت های دو دکه خود را نبندید . بستن دکمه پایین این نوع کت ها سبب می شود پهلوهایتان یا قسمت مفصل به کت فشار وارد نماید و بعد از مدتی پایین کت حالت شل پیدا کند. بهتر است در این نوع کت ها ، دکمه اول را ببندید البته برای اجتناب از چروک شدن کت موقع نشستن دکمه بالا را هم باز کنید.

نحوه بستن دکمه کت مردانه

در کت های دو دکمه زمانی می توانید دکمه پایین را ببندید که :

کت شما یقه انگلیسی بلند داشته باشد به طوری که یقه آن دکمه بالایی را بپوشاند در این زمان چون فقط یک دکمه دیده می شود میتوانید دکمه پایین را ببندید.

در بعضی از کت های بلند غیر معمول دکمه پایین کت را می توانید ببندید.

اگر قد بلندی دارید می توانید برای جلوگیری از بیرون بودن بیش از حد کمر و نمایان شدن جلو شلوار و سگک کمربند دکمه پایین را ببندید . آقایان قد بلند بهتر است از کت های سه دکمه استفاده کنند.

کت سه دکمه

اگر علاقمند به پوشیدن کت های سه دکمه هستید ، باید در حالت ایستاده دکمه وسط را ببندید و دکمه پایین را باز بگذارید . بستن دکمه بالا نیز اختیاری است . در حالت نشسته می توانید تمام دکمه ها را باز کنید . در صورتی که بستن دکمه اول کت شما باعث اختلال در یقه می شود آن را باز بگذارید زیرا بسیاری از کت های سه دکمه، روی دکمه اول تنظیم نشده اند .

در کت هایی که چهار دکمه یا بیشتر دارند نیز هرگز دکمه پایین را نبندید.

نحوه بستن دکمه کت مردانه

کت های دوطرف دکمه دار

در کت های دوطرف دکمه دار تعدادی از دکمه ها کاربردی و قابل استفاده هستند مثلا در یک کت شش دکمه، فقط چهار دکمه باز و بسته میشود.

بستن دکمه جلیقه

اگر دوست دارید جلیقه زیر کتتان بپوشید دکمه پایین جلیقه را باز بگذارید تا فشار زیادی به پارچه وارد نشود .

چرا درست دکمه زدن کت موضوع مهمی است ؟

اگر بدانید هنگام ایستادن کدام دکمه کت خود را ببندید و کدام را باز بگذارید ، این کار سبب زیبا به نظر رسیدن اندام شما می شود.

باز گذاشتن دکمه پایین کت شما سبب جلوگیری از در رفتن دکمه ها، راحت ترنشستن شما و جلوگیری از چروک شدن کتتان می شود.

برخی کت ها به نحوی دوخته شده اند که وقتی دکمه پایینی آن را می بندید تن خوری کت به هم میریزد و پارچه کشیده شده و کت در تنتان نافرم به نظر می رسد.

دلیل باز گذاشتن دکمه پایینی کت های مردانه چیست؟

فرضیه اول:

ادوارد هفتم پادشاهِ پادشاهی متحده بریتانیای کبیر، ایرلند و مستعمرات بریتانیا و امپراتور هندوستان هنگامی که شاهزاده ویلز بود، چاق شد و برای نشستن درست کت ها و جلیقه ها بر تنش از بستن دکمه پایین کت پرهیز می کرد.

گفته می شود چاقی ادوارد هفتم بسیار پرخور بوده و اشتهای زیادی داشته به طوری که در روز12 بار غذا می خورد و در کنار غذا نوشیدنی های بسیاری نیز مصرف می کرد .بنابراین به علت چاقی ادوارد هفتم دکمه پایین کت خود را باز می گذاشته تا کت به درستی در تن او بنشیند.

مردم نیز در آن زمان از پادشاه پیروی نموده و به احترام او همین کار را تکرار کردند و اینگونه نبستن دکمه پایین کت به رسمی همیشگی در صنعت مد آقایان تبدیل شد. به این داستان «فرضیه ادواردی» می گویند که برخی آن را واقعی و برخی افسانه می دانند.

فرضیه دوم :

نخستین بار در سال 1906 میلادی کت و شلوارهای تک سینه ای که دارای سه دکمه بودند و برش های گشادی داشتند ، معرفی شد . از این کت ها به دلیل راحتی در آن زمان برای اسب سواری استفاده می شد . لانگ سوئیتها رفته رفته جای کت های سوارکاری را گرفتند. به این دلیل که دکمه سوم کت های سوارکاری در زیر کمر قرار می گرفتمردها هنگام سوارکاری، دکمه پایین را باز می گذاشتند. پس ازجانشین شدن لانگ سوئیت ها به جای کت های قدیمی سوارکاری ادوارد هفتم برای حفظ ارزش و اهمیت کت های قدیمی دکمه پایین کت را باز گذاشت و مردم نیز به احترام او همین کار را تکرار کردند.

رازهای جالب و خواندنی در مورد دکمه ی کت مردان

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ف
وبگردی