لباس زیر
خانم ها هنگام خرید لباس زیر زنانه حتما باید به نکته مهمی توجه کنند زیرا نوعی از لباس زیرها برای سلامت زنان بسیار خطرناک هستند.

حقیقتی نگران کننده درباره لباس های زیر ورزشی بانوان

اگر لباس زیر زنانه ای که خریداری می کنید نوشته (BPA) را در میان مشخصات و لیبلش دارد، بهتر است دست نگه دارید. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، پوشیدن بعضی از لباس های زیر فقط تا 22 بار امکان‌پذیر است و باید برای آن ها محدودیت در نظر گرفت که علت آن هم ماده‌ ای به نام بیسفنول آ (BPA) است. ماده ای که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک در مورد آن، مسئله ی مهمی را عنوان خواهیم کرد.

بیسفنول آ (BPA) چیست؟

بیسفنول آ در واقع یک نوع هورمون است که در بدن هم وجود دارد و در صورت زیاد شدن، می تواند عملکرد هایی مثل تولید مثل، سوخت و ساز و باروری را تحت تاثیر قرار دهد و اثرات منفی روی آن ها داشته باشد.

بیسفنول آ (BPA) ماده ای است که برای سفت کردن پلاستیک از آن استفاده می کنند و حتی در ساختمان سازی برای کف زمین، داخل بطری، داخل بعضی از لباس ها و یا قوطی های کنسروی هم مورد استفاده قرار می گیرد

این ماده سطح هورمون را در بدن دچار تغییر می کند، به آنها آسیب وارد کرده و مضرات زیادی به بدن می رساند و می تواند عامل بیماری های قلبی، سرطان، ناباروری و دیابت باشد؛ حتی برای جنین داخل شکم هم خطرناک است.

هشدار درباره لباس زیر

عوارض وجود بیسفنول آ (BPA) در لباس زیر ورزشی زنان

میزان مُجازی که در طول روز از این هورمون می تواند به بدن برسد، 3 میلی گرم است؛ در صورتی که پوشیدن بعضی از لباس‌ های زیر ممکن است در طول روز 66 میلی گرم از این هورمون‌ ها را وارد بدن کند و به خاطر همین خیلی از برند های معروف در تلاش هستند تا لباس زیر هایی که تولید می کنند، حاوی بیسفنول آ (BPA) نباشد.

تحقیقات نشان می دهد که این هورمون مضر می تواند از طریق پوست جذب شود و در عرض چند دقیقه وارد جریان خون گردد؛ مثلاً لباس هایی که ورزشکاران می پوشند، به خاطر اینکه چند ساعت مداوم در تن آنها هست و همچنین عرق می کنند، می تواند مضرات بسیار زیادی برای بدن شان داشته باشد.

هشدار: این نوع لباس زیر زنانه را نخرید !!

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : mother.ly / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی