تولد
رژیم یا ورزش
همه ما می دانیم برای کاهش وزن یا باید رژیم بگیریم یا ورزش کنیم اما سوال بسیاری از افراد این است که لاغری با رژیم سریعتره یا با ورزش؟

تاثیر رژیم در لاغری بیشتر است با ورزش؟

برای این که بخواهید کاهش وزن موفق داشته باشید، باید به اقداماتی که انجام می دهید، حداکثر تعهد را داشته باشید اما به نظر شما این تعهد باید بیشتر مربوط به ورزش باشد یا رژیم غذایی و کدام یک می تواند برای کاهش وزن موثرتر واقع شود؟ در این قسمت از نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

کاهش وزن چگونه انجام می شود؟

کاهش وزن وابسته به دو عامل است که یکی از آن ها کالری و دیگری سوخت و ساز انرژی است. غذایی که شما می خورید، انرژی بدن تان را تامین می کند و استراحت هم به ذخیره سازی این انرژی می پردازد. هنگامی که بدن انرژی کمتری را با توجه به تعداد کالری هایی که دریافت کرده اید، بسوزاند، نمی تواند کاهش وزن داشته باشد. پس به این نتیجه می رسیم که رژیم و ورزش هر دو در کنار هم؛ اهمیت دارند.

لاغری با رژیم یا ورزش

فواید ورزش برای کاهش وزن

ورزش یکی از مهم ترین راهکارهای کاهش وزن است که باعث می شود شما کالری های اضافه را بسوزانید، و سرعت سوخت و ساز خود را افزایش دهید. انجام فعالیت هایی مثل ایروبیک بهترین ورزش برای کاهش وزن است. یعنی اگر فقط نیم ساعت در روز به صورت کاملاً معمولی آن را انجام دهید، باز هم کالری سوزی خوبی ایجاد خواهد کرد.

فواید رژیم برای کاهش وزن

کاهش وزن تا حد زیادی بستگی به کالری مصرفی شما در طول روز دارد. عادات غذایی ناسالم یکی از اصلی ترین دلایل چاقی هستند. پس شما باید میزان کالری خود را بسنجید. به غذایی که می خورید دقت کنید و ببینید که واکنش بدن شما به این رژیم غذایی چیست.

مقایسه ورزش و رژیم غذایی؛ برای کاهش وزن کدام یک را باید انتخاب کنیم؟

برنامه غذایی سالم برای کاهش وزن یک جنبه حیاتی است، زیرا باعث کاهش تعداد کالری می شود. البته که برای کاهش کالری مصرفی از طریق رژیم، باید محدودیت های غذایی را برای خودتان ایجاد کنید. یک برنامه کاهش وزن سالم باید ورزش را هم در خودش داشته باشد تا فرد بتواند با سوزاندن کالری و مصرف کالری کمتر به کاهش وزن ایده آل خود برسد.

قطعاً که ورزش هم به شما کمک می کند اما اینکه رژیم سالم بخورید، اهمیت بیشتری دارد. در غیر این صورت احساس ضعف می کنید، عضلات خوب ریکاوری نمی شوند و سیستم ایمنی هم افت می کند. بنابراین حتما باید طبق برنامه ریزی پیش بروید.

حرف آخر

با توجه به آنچه خواندید، نتیجه گیری این است که اگر هر دو مورد را با یکدیگر همراه کنید، قطعا سریع تر کاهش وزن خواهید داشت.

لاغری با رژیم سریعتره یا با ورزش؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی