طراحی لاندری روم
لاندری روم از ضروریات هر خانه ای می باشد. حتی اگر فضای کوچکی دارید می توانید با این ایده ها و نکات، لاندری روم زیبا و مناسبی در خانه کوچکتان ایجاد کنید.

اگر خونه ی کوچیک دارید هم میتونید لاندری روم داشته باشید

لاندری روم می تواند یکی از ضروریات باشد که باید در منزل همه باشد اما بسیاری از ما جای کافی برای ایجاد کردن چنین فضایی نداریم اما مطمئن باشید که اگر بتوانید راهکارهای مناسب را یاد بگیرید و بعضی از نکات را در نظر داشته باشید، قطعاً می توانید در منزل خود هم یک فضای مختص لاندری روم به وجود بیاورید؛ حتی اگر خانه تان کوچک باشد. پس این قسمت از دنیای مد نمناک را تا انتها دنبال کنید.

یک فضا انتخاب کنید

اول باید فضایی را در منزل انتخاب کنید که کمی جدا از قسمت های دیگر باشد. سپس تمام چیزهایی را که برای شستن لباس نیاز دارید، مانند پودر شوینده، مایع شوینده لباس ، خشک کن ها، مواد از بین برنده لک، براق کننده ها و محفظه قرار گرفتن لباس های چرک را داخل این مکان قرار دهید.

طراحی لاندری روم

از جا لباسی های چسبیده به دیوار استفاده کنید

به جای اینکه فضای داخلی را با استفاده از یک جالباسی زمینی و پایه دار اشغال کنید، از رختکن های دیواری استفاده کنید که به دیوار وصل می شوند و در نتیجه فضای لاندری روم را اشغال نمی کند.

از فضایی برای آویز کردن لباس ها استفاده کنید

حتماً می توانید از آویزهای نردبانی شکل استفاده کنید که به سقف اتصال پیدا می کند و لباس ها را از طریق چوب لباسی به آن ها بزنید تا فضای لاندری روم اشغال نشود.

به دنبال راهی برای استفاده بیشتر از فضا باشید

می توانید از دراور های مختلف یا کشو ها برای نگهداری لباس ها استفاده کنید. همین باعث می شود که بیشتر اجسام شما داخل این قسمت ها قرار بگیرد و فضای لاندری روم شلوغ نباشد.

طراحی رختشویخانه

از قسمت کناری ماشین لباسشویی هم استفاده کنید

می توانید به فضای کناری ماشین لباسشویی هم چند قفسه بچسبانید و اجسام سبک را داخل آن قرار دهید. به عنوان مثال می توانید شوینده ها را داخل آن بگذارید تا فضای داخل کابینت ها و یا لاندری روم اشغال نشود.

فضایی برای لباس چرک ها در نظر بگیرید

می توانید از کشو ها یا سبد های مخصوص استفاده کنید و با رنگ هایی که دارند، هر کدام را به یک نوع لباس چرک اختصاص دهید و به همین صورت دسته بندی خوبی روی لباس ها داشته باشید.

از قفسه های آماده استفاده کنید

خوشبختانه شما می توانید قفسه ها را به صورت آماده خریداری کنید که متحرک هستند و می توانید آن را داخل لاندری روم قرار دهید که باعث می شود سبد ها ، لباس ها و مواد شوینده را در قسمت های مختلف آن بچینید که تاثیر زیادی در استفاده بهینه از فضای کوچک دارد.

قفسه های آماده

بین ماشین ها فاصله ایجاد کنید

می توانید این قفسه های کوچک را بین دو ماشین لباسشویی مخصوصاً برای ماشین های دوقلو استفاده کنید که هنگام کار کردن این دستگاه ها، کناره هایشان به یکدیگر برخورد نداشته باشد؛ در غیر اینصورت دستگاه زودتر خراب خواهد شد.

فضا را گرم نگه دارید

قطعاً شما مجبورید زمان زیادی را در لاندری روم سپری کنید اما باید مراقب باشید که فضای داخلی آن گرم باشد تا انرژی بیش از حد هدر نرود.

از محفظه چوبی برای اطراف ماشین لباسشویی استفاده کنید

می توانید کابینت های چوبی و یا محفظه های چوبی را اطراف ماشین لباسشویی ایجاد کنید. انجام این کار باعث می شود که بتوانید لوازم را روی این محفظه بالای ماشین لباسشویی قرار دهید که در استفاده از این فضا به شدت بهینه خواهد بود.

چوب روی ماشین لباسشویی

روی لوازم برچسب بزنید

اگر می خواهید پودر های ماشین لباسشویی و دیگر مواد شوینده را داخل ظروف یکسان بریزید و آن ها را داخل لاندری روم بچینید و فضای خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید، حتما باید روی آن ها برچسب بزنید زیرا شکل های شبیه به هم دارند و ممکن است در حین کار در شناسایی شان دچار مشکل شوید.

از فضای بین دو لباسشویی استفاده بهینه کنید

بسیاری از ما لاندری روم را ایجاد می کنیم اما در قسمت های دیگر منزل فضا کم می آوریم. به عنوان مثال می توانید لوازمی مثل نردبان های تاشو و یا دیگر اجسام با حجم کم را بین دو ماشین لباسشویی قرار دهید که هم به راحتی آن ها را استفاده کنید و هم از فضا استفاده خوبی داشته باشید.

فضای بین دو لباسشویی

از آویز های خشک کن استفاده کنید

بعضی از آویز ها هستند که می توانید آنها را به دیوار لاندری روم نصب کنید و لباس های کوچک مانند جوراب یا هر کدام از لباس ها را روی آن ها آویزان کنید و داخل همان لاندری روم خشک کنید.

می توانید از قفسه کتاب هم استفاده کنید

اگر قفسه کتابی دارید که مدت هاست از آن استفاده نمی کنید، شاید بتواند برای فضای لاندری روم مناسب باشد. با استفاده از آن می توانید لباس های مختلف و مواد شوینده را داخل قفسه طبقه بندی کنید و یک لاندری روم تکمیل داشته باشید.

اصول طراحی لاندری روم داخل خانه و فضای کوچک

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی