دانستنی های بدن زنان
ذهن و جسم زنان دارای ویژگی های عجیب و پیچیده ای است که بسیاری از مردان از آن ها بی خبرند. با ویژگی های جالب و شگفت انگیز زنان آشنا شوید.

دانستنی های جالب در مورد بدن زنان که مردان نمی دانند

مردان فکر می کنند که چیز های زیادی در مورد زنان می دانند، اما در واقع زنان ذهن و جسم پیچیده ای دارند. پس از تحقیقاتی که انجام شد توانستیم چند واقعیت جالب درباره بدن زنان بفهمیم که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک توضیح خواهیم داد.

1- زنان طیف های رنگی بیشتری را می ببینند

اگر احساس کرده اید که زنان و مردان دنیا را متفاوت می بینند، اشتباه نکردید زیرا طبق بررسی های اخیر زنان در درجه بندی رنگ ها از مردان مهارت بیشتری دارند و بهتر می توانند تفاوت های جزئی در رنگ های زرد و سبز را تشخیص دهند.

بینایی زنان

2- زنان حس بویایی قوی تری دارند

مغز خانم ها 50 درصد نورون بویایی بیشتری دارد و این عامل باعث حس بویایی برتر در زنان است. طبق مطالعات اخیر دریافتیم که حس بویایی قوی تر در برقراری ارتباط مادر و کودک و انتخاب همسر تأثیر می گذارد.

3- مغز خانم ها جزئیات را بهتر به یاد می آورد

هیپوکامپ و قشر جلوی مغز (PFC) علت برخی از تفاوت های بین مغز زنان و مردان است. PFC ( قشر جلوی مغز) رفتار های اجتماعی، تفکر علت و معلولی و قضاوت را کنترل می کند و در سنین پایین در دختران ایجاد می شود و به همین دلیل است که آن ها شیطنت کمتری نسبت به پسران هم سن خود دارند.

بررسی های اخیر نشان می دهد که زنان جزئیات بیشتری را در تصمیم گیری ها یا گفتگو های خود در نظر می گیرند و به همین دلیل مردان تصور می کنند که زنان بیشتر صحبت می کنند.

مغز خانم ها

4- زنان سیستم ایمنی قوی تری دارند

در زمان شیوع ویروس کرونا، مشاهده شده است که ویروس مردان را با سرعت بیشتری نسبت به زنان آلوده می کند. اگرچه می تواند به علت عوامل مختلفی باشد اما ثابت شده است که بدن زنان بهتر از مردان با بیماری های عفونی مقابله خواهد کرد.

این به دلیل وجود استروژن و کروموزوم X است زیرا برخی از آن ها در کل زندگی فعال باقی می مانند و باعث قدرتمندتر شدن سیستم ایمنی می شوند.

5- زنان بیشتر از مردان احساس درد می کنند

مطالعات اخیر نشان داده که سلول های ایمنی زنان بیشتر به آسیب ها و عفونت ها واکنش نشان می دهند که نتیجه آن افزایش درد است. در بیماری هایی مانند آرتروز و برخی از عفونت های تنفسی، زنان احساس درد بیشتری نسبت به مردان خواهند داشت.

احساس درد در زنان

6- واژن خودش را تمیز میکند

خانم ها گاهی اوقات ترشحاتی در لباس زیر خود مشاهده می کنند که بخشی از فرآیند تمیزکنندگی خودکار واژن است. به همین دلیل است که فقط قسمت های بیرونی واژن نیاز به تمیز کردن دارد و داخل آن به صورت خودکار تمیز می شود. ترشحات ایجاد شده داخل رحم، راهی برای تمیز کردن قسمت هایی از واژن و رحم است که به آن دسترسی ندارند.

7- چربی بدن زنان در اطراف شکم و باسن ذخیره می شود

طبق مطالعات اخیر علت ذخیره چربی در اطراف شکم و باسن، بارداری است زیرا چربی های ذخیره شده نزدیک رحم و جنین در حال رشد می باشند. نکته جالب اینجاست که بدن زنان حتی قبل از اینکه باردار شوند هم برای بچه دار شدن آماده می شود.

بارداری

8- در بدن زنان اسپرم بیشتر از تخمک زنده می ماند

بدن زنان به اسپرم های خارجی اجازه می دهد تا بسیار طولانی تر از تخمک خود در سیستم تولید مثل زندگی کنند. تخمک یک روز و اسپرم سه تا پنج روز می تواند در بدن زن زنده بماند و زندگی کند.

9- بدن زنان تستوسترون می سازد

تستوسترون هورمونی مردانه تصور می شود، اما در واقع زنان نیز مقدار کمی تولید می کنند. تستوسترون در خانم ها برای تشکیل استخوان و حفظ سلامتی مورد نیاز است.

10- زنان کمتر از مردان بیماری قلبی را تجربه می کنند

اگر فکر می کنید به این علت است که استرس کمتری در زندگی دارند، اشتباه می کنید. هورمون ها از زنان در برابر بیماری های قلبی محافظت می کنند و به همین دلیل است که زنان قبل از یائسگی نسبت به مردان سکته قلبی کمتری دارند اما از 65 سالگی به بعد برابر هستند.

بیماری قلبی زنان

11- واژن پس از یائسگی کوچک می شود

پس از یائسگی به علت کاهش استروژن واژن کوچک و برجستگی آن کمتر خواهد شد.

12- دندان زنان بیشتر از مردان پوسیده می شود

مطالعات زیادی در مورد پوسیدگی دندان انجام شده که نشان می دهد زنان بیش از مردان مستعد پوسیدگی دندان هستند. علت آن هم ترکیبات موجود در بزاق، نوسانات هورمونی و عادات رژیم غذایی است. همچنین فشار حاصل از زایمان و باروری یکی از علت های پوسیدگی بیشتر دندان در زنان است.

13- زنان بیشتر از مردان لبخند میزنند

زنان در هر روز 62 بار یا بیشتر و مردان هشت بار لبخند می زنند و این یکی از مشهود ترین تفاوت بین زنان و مردان است که حتما شما هم متوجه آن شده اید.

حقایقی در مورد بدن زنان که مردان نمی دانند

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی