فواید ارگاسم
ارگاسم هم برای زنان و هم برای مردان فواید بسیاری دارد مانند درمان سردردهای میگرنی و بهبود خلق و خو و جلوگیری از بیماری ها، همچنین به باروری نیز کمک می کند.

فواید ارگاسم و ارضا شدن برای مردان و زنان

از فواید رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار گفته شد که در ادامه همان بحث ها می رسیم به این که آیا ارگاسم و ارضا شدن زنان می تواند تاثیراتی در تغییرات جنسی رو به مثبت در جسم آنها داشته باشد ؛ این بخش از سلامت نمناک به بررسی همین مسئله یعنی فواید ارگاسم و ارضا شدن صحیح پرداخته ایم .

فواید ارگاسم برای زنان و مردان

1. کمک می کند تا بهتر بخوابید

زمانی که به ارگاسم می رسید بدنتان مواد شیمیایی از جمله اکسی توسین، نور اپی نفرین، وسپرسین، پرولاکتین و سروتونین آزاد می کند.ثابت شده است که تمام این موارد به طور بالینی کیفیت خواب شما را بهبود می بخشند. دفعه بعد که فوری بعد از رابطه جنسیتان خوابیدید، یک بهانه خوب دارید!

علائم اوج لذت در زنان

فواید ارگاسم بر روی خوابیدن 

2. مبارزه با استرس 

در طی ارگاسم، مغز هورمون احساس خوب سروتونین (یک جز کلیدی ضد افسردگی) و پرولاکتین را آزاد می کند که اثر آرامش بخشی روی بدن دارند. در حالی که نقطه اوج شما ممکن است در عرض چند ثانیه به پایان برسد، اما فواید سلامتی اش ادامه دارد.یک مطالعه نشان داد که میزان استرس و فشار خون تا دو هفته پس از ارگاسم ادامه خواهد داشت.

فواید انزال در مردان

فواید ارگاسم برای کنترل استرس 

فواید ارگاسم برای بدن مردان

3. خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد:

براساس مطالعه ای که در مجله انگلیسی افراد مسن اینترنشنال منتشر شده است، انزال حداقل چهار بار در هفته در مردان می تواند خطر ابتلا به این سرطان را تا 30% در مردان کم کند. با این حال، آن ها هشدار می دهند که فعالیت جنسی در مردان جوان (بین دهه 20 تا 30 سالگی) می تواند در واقع خطر پیشرفت این بیماری را افزایش دهد.

فواید ارگاسم برای مرد

فواید ارگاسم برای سلامت بدن مردان 

4. کاهش خطر حملات قلبی:

در طی ارگاسم، جریان خون با انواع هورمون ها و دهیدرواپیآندروسترون، ( DHEA ) بیشتر می شود، استروئید نشان داده شده است که خطر حمله قلبی در مردان میانسال را کاهش می دهد. یک مطالعه از موسسه تحقیقات جدید انگلستان در ماساچوست نشان داد مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، تقریبا 50% احتمال کمتری برای حمله قلبی داشتند.

مطالعه ای دیگر نشان داد زنانی که هر هفته دو بار به ارگاسم می رسند، 30 درصد کم تر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در مقایسه با زنانی این تعداد ارگاسم را ندارند، دارند.

ارضا چیست

فواید ارگاسم برای کاهش حملات قلبی 

فواید ارگاسم برای آقایان و خانم ها

5. پوست درخشان و صاف:

کرم های ضد چروک گران قیمت را فراموش کنید چرا که ارگاسم خود در این مورد فایده دارد ؛ متخصصان می گویند که درخشش پوست پس از رابطه جنسی یک چیز واقعی است. وقتی به ارگاسم می رسید، جریان خون به پوست افزایش می یابد و باعث می شود رگ های خونی باز شوند و صورتتان برافروخته شود.

در طول زمان، ارگاسم می تواند به خون کمک کند تا مواد غذایی مهم را به پوست منتقل کرده و پوستتان را بهبود بخشد. آیا می دانستید که بسیاری از مکمل ها ضد پیری حاوی هورمون DEA هستند؟ پس از رسیدن به ارگاسم، میزان DEA در جریان خون شما تا پنج برابر مقدار عادی افزایش می یابد - به شما یک جوان کننده می دهد.

پوست زیبا با ارگاسم

فواید ارگاسم بر روی زیبایی پوست 

6. سردردهای مکرر:

مطالعه ای که در سال 2013 از دانشگاه مونستر آلمان انجام شد، دریافت که ارگاسم، باعث تسکین درد بسیار عالی میگرن و سردردهای شاخه ای می شود. به کاهش سردرد در 60 درصد مبتلایان به میگرن و یک سوم بیماران مبتلا به سردرد، کمک میکند.مطالعات متعددی نشان داده اند که ارگاسم می تواند آستانه دردهای شما را افزایش دهد و به تسکین انواعی از بیماری ها، از میگرن گرفته تا درد مفاصل کمک کند.

علت ارضا نشدن مردان

فواید ارگاسم برای درمان سردرد 

فواید برتر ارگاسم در زنان

برای بهبود گردش خون به اندام ها در لگن

انتقال مواد مغذی، رشد بافت های سالم و تنظیم چرخه قاعدگی .زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه دارند، بیشتر از زنانی که مجرد هستند و یا زنانی که رابطه جنسی کمی دارند، چرخه های قاعدگی نرمالی دارند. 

افزایش باروری و حس سلامتی

از طریق انرژی بخشیدن به غده هیپوتالاموس، که اشتها، درجه حرارت بدن، احساسات و غده هیپوفیز را تنظیم می کند که به نوبه خود انتشار هورمون های جنسی را که تخمک گذاری و رحم را القا می کند، منظم و تنظیم میکند.

ارگاسم برای سلامتی

فواید ارگاسم برای باروری زوجین 

ارگاسم چه فوایدی برای سلامتی زنان دارد؟

بهبود خلق و خو

ارگاسم ماساژ غدد لنفاوی کلی را فراهم می کند و به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن کمک می کند تا هضم و خلق و خو را بهبود بخشد و به پیش گیری از سرطان کمک کند.

جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری قلبی 

افزایش سطح استروژن را تقویت می کند تا بافت های واژینال را حفظ کند و بدن را در برابر پوکی استخوان و بیماری های قلبی محافظت می کند.

آرامش بخش اعصاب 

القای عمیق آرامش بخش باعث افزایش سطح اندورفین و خارج شدن کورتیزول ( یک هورمون التهابی که توسط غدد آدرنالی ترشح می شود ) از بدن می شود.

آرامش اعصاب

فواید ارگاسم برای اعصاب و آرامش 

فواید ارگاسم برای بدن خانم ها چیست؟

سطوح DHEA در بدن

هورمون DHEA عملکرد مغز را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را متعادل می کند و به نگهداری و ترمیم بافت کمک می کند و احتمال داشتن پوست سالم را تقویت و بیشتر می کند.شما را جوان تر می کند - مطالعات نشان دادند عشق بازی سه بار در هفته می تواند باعث شود که شما 10 سال جوان تر به نظر برسید. 

مبارزه با عفونت

سلول های مسئول مبارزه با عفونت را تا 20% بیشتر می کند - به مبارزه با سرماخوردگی و انفلانزا نیز کمک می کند!

درمان میگرن 

میگرن را درمان می کند و به درمان انواع دیگر دردهای شدید دیگر هم کمک می کند و افزایش سطح هورمون اکسی توسین که با اشتیاق، شهود، و مهارت های اجتماعی ارتباط دارد. اگر شما این فواید شگفت انگیز ارگاسم را از دست داده اید، وقت آن رسیده تحقیق کنید که چرا مهم است.

علت ارضا نشدن زن

فواید ارگاسم بر روی سردردهای میگرنی 

چرا ارگاسم نمی شوید ؟ عوارض ارگاسم نشدن به خصوص در زنان

استرس یکی از دلایل اصلی کاهش میل جنسی است. استرس بر اعصاب و غدد فوق کلیه فشار می آورد،( غددی که درست بالای کلیه ها قرار دارند و به استرس کمک می کند). این می تواند تبدیل به یک چرخه بد و دور باطل شود - ارگاسم یکی از بهترین مسکن هاست (فیزیکی و ذهنی) و با این حال استرس می تواند ارگاسم را برای زنان بسیار دشوار کند. 

غدد فوق کلیه هورمون های لازم برای میل جنسی را ترشح می کنند ؛ هنگامی که بیش از حد استرس دارید و در حالت آماده باش هستید، آخرین چیزی که بدن شما می خواهد انجام دهد، رابطه جنسی است - که به این معنی است که شما نمی توانید از مزایای ارگاسم لذت ببرید!

عوارض ارضا نشدن مرد

فواید ارگاسم و عوارض به ارگاسم نرسیدن 

عوارض به ارگاسم نرسیدن افراد

بدن شما به حالت بقا می رود و فقط نگرانی خود را حفظ می کند علاوه بر کاهش میل جنسی، برخی علائم دیگری نیز وجود دارند که ممکن است توسط غدد فوق کلیوی رخ دهند: 

  • به سختی صبح از خواب بیدار شدن
  • بی خوابی یا دشواری در خوابیدن
  • اتکا به کافئین و / یا شیرینی برای ادامه دادن به کارتان
  • گیجی
  • افسردگی
  • به راحتی مریض شدن، به دلیل سیستم ایمنی پایین و ضعیف

 

فواید باورنکردنی ارگاسم برای زنان و مردان + عوارض ارضا نشدن

4.6323
این مطلب مفید بود ؟29627
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی