کوچکی اندام تناسلی
علل زیادی موجب کوچکی اندام تناسلی در پسران می شود که با توجه به همین موضوع یک متخصص اصلی ترین نشانه ها و راههای درمان این مشکل را شرح داد.

نشانه های کوچکی اندام تناسلی و راههای درمان

شاید هیچ مشکلی هم نداشته باشد اما شما نگران هستید و این بدون شک می تواند ریشه در یک سری باورها و تبلیغات شبکات ماهواره ای داشته باشد که برای فروش محصولات نامناسب به نوعی افکار منفی را به بیننده القا می کنند. در یک دهه اخیر بسیاری از مردان نسبت به اندازه دستگاه تناسلی خود اظهار نگرانی می کنند و کم نیستند والدین پسر بچه هایی که آنها نیز همین نگرانی را دارند. علت اصلی هم برهم خوردن استانداردهای جامعه و تبلیغات سوء و ارائه اطلاعات کاملا نادرست توسط شبکه های ماهوارهای، اینترنت و رسانه های زرد است. این شبکه های تبلیغاتی با ارائه برنامه هایی به بیننده القاء می کنند که دارای مشکل است و برای رفع مشکل باید از محصولات آنها استفاده کند.

کوچکی اندام تناسلی یا همان کوچکی مرضی آلت جنسی پسران

 یک جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری در باره اطلاعات مفیدی را در اختیار ما قرار داده است که در مطلب زیر می خوانید.

کوچکی واقعی اندازه دستگاه تناسلی در مردان بیماری بسیار نادری است. البته مثل هر بیماری دیگر، کوچکی واقعی دستگاه تناسلی در مردان یا «کوچکی مرضی دستگاه تناسلی» تعریف علمی خاص خود را دارد و صرف ادعای فرد، نمی تواند دلیل وجود مشکل در وی باشد.

ممکن است فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد که دلیل وجود بیماری نیست. هر پسر بچه بالای یک سال که طول دستگاه تناسلی وی در حالت کشیده کمتر از 1.9 سانتی متر است، باید مورد بررسی قرار گیرد. علل زیادی برای آلت تناسلی کوچک در پسر بچه ها وجود دارد که اگر بموقع تشخیص داده شوند، کمک زیادی می توان به این کودکان کرد.

کوچکی اندام تناسلی

دانستنی های مهم درباره کوچکی اندام تناسلی 

امروزه با پیشرفت فناوری حتی می توان در ماه های آخر بارداری با سونوگرافی داخل رحم مادر این بیماری را در جنین پسر تشخیص داد. نکته قابل ذکر این است که در کودکان چاق، آلت تناسلی در زیر چربی ناحیه عانه مخفی می شود که اصطلاحا به آن «آلت تناسلی دفن شده یا مخفی شده» می گویند و این با آلت تناسلی کوچک فرق می کند. در بسیاری از موارد با بزرگ شدن کودک و کاهش وزنش، این مشکل برطرف می شود ولی گاهی جهت برطرف شدن آن به عمل جراحی نیاز دارد.

زمان تشخیص کوچکی اندام تناسلی

تشخیص زود و بموقع «کوچکی واقعی دستگاه تناسلی» اهمیت بسیاری دارد چون با درمان مناسب و بموقع، این کودکان تقریباً دستگاه تناسلی طبیعی خواهند داشت. اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ رابطه مستقیم با زمان درمان دارد. هر قدر درمان زودتر انجام شود، اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ نزدیک تر به میزان طبیعی خواهد بود.

شاید بد نباشد موضوع را با مثال، قابل فهم تر کنیم. مثلا طول متوسط طبیعی آلت تناسلی کشیده شده در نوزاد 30 هفته ای 1.5 سانتی متر، نوزاد 34 هفته ای 2.5 سانتی متر، کودک دو ساله 2.6 سانتی متر، کودک چهار ساله 3.3 سانتی متر، کودک هفت ساله 3.8 سانتی متر، کودک ده ساله 3.9 سانتی متر و بالغین 9.3 سانتی متر حد استاندارد است.

بهترین راههای درمان کوچکی اندام تناسلی

برای درمان «کوچکی واقعی دستگاه تناسلی» دو راه وجود دارد؛ دارودرمانی که بیشتر قبل از 14 سالگی مؤثر است و عمل جراحی که بعد از سن بلوغ انجام می شود. در این میان هیچ دستگاهی که مورد تأئید مجامع علمی معتبر باشد، برای تغییر قابل ملاحظه اندازه آلت تناسلی وجود ندارد و دستگاه هایی که در اینترنت یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند، فقط موهومات هستند.

این دستگاه ها نه تنها بی فایده اند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند. همین سودجویان داروهایی را تبلیغ می کنند که معتقدند صد در صد مؤثر و تضمینی هستند، اما به نظر من واقعیت ندارند و خوانندگان به هیچ وجه نباید در دام این افراد و تبلیغات بیفتند.

فراموش نکنید افراد بالغ چاق که دارای کوچکی واقعی دستگاه تناسلی هستند، در ابتدا باید وزنشان را کاهش دهند (وزن ایده آل = قد منهای 100) و سپس تحت عمل جراحی قرار بگیرند. البته عمل جراحی بسیار کمک کننده است ولی انتظارات نامعقول بعضی از بیماران را برآورده نمی کند.

 

پاسخ به نگرانی والدین از کوچکی اندام تناسلی در پسران

4453
این مطلب مفید بود ؟36588
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم سرا /ن
برچسب : آلت تناسلی
وبگردی